Mustanahaline poliitik sülitab viisakusele ning kannab eurokoridorides ropu sõnumiga pusa

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Euroopa Parlamendi aatrium Strasbourgis.

Somaalia päritolu eurosaadik provotseerib Euroopa Parlamendi koridorides väljakutsuvaid ja sobimatuid rõivaid kandes teisi ametnikke ja kaaspoliitikuid, seejuures kaebleb mõnuga, kuidas talle selle kohta märkusi tehakse.

Suurbritanniat esindav Magid väidab, et tema esimesel tööpäeval Euroopa Parlamendis käskis üks ametnik tal parlamendihoonest lahkuda. Pole ka ime, sest ta särgi peale on kirjutatud näiteks “fuck”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

30-aastane roheliste fraktsiooni kuuluv Magid ütles, et tema väljanägemine erineb teiste eurosaadikute omast, aga ta ei kavatse oma välimust uue töökoha pärast muuta. Nimelt kandis ta esimesel tööpäeval Euroopa Parlamendis nokkmütsi ja ropu kirjaga fašismi hukka mõistvat T-särki.

Sellisel moel näitab ta oma lugupidamist kaasinimeste vastu ning sihilikku möödaminekut elementaarsest viisakusest ja kindlasti ka sisekorraeeskirjadest, kuid ometi leiab, et tal on veel õigust ülearugi.

Üleeile Twitteris avaldatud postituses teatas Magid, et europarlamenti tööle minnes küsiti temalt esmalt, kas ta on eksinud ja seejärel paluti tal parlamendihoonest lahkuda.

„Ma tean, et näen välja teistsugune. Ma ei kavatse üritada sisse sulanduda. Harjuge sellega ära,“ kirjutas mustanahaline poliitik ühismeedias.

Magid kinnitas, et hoolimata palvest parlamendist lahkuda, ei teinud ta seda.

Selle loo juures on kummastav Euroopa Parlamendi käitumine, kes ropu tekstiga särgis liikumist ei pea miskiks, küll aga hakati kibekiirelt välja selgitama, kes tal lahkuda palus.

„Me uurisime juhtumit kohe, kui sellest kuulsime ja võime julgelt öelda, et sellega polnud seotud ükski parlamendi töötaja,“ vabandas parlamendi pressiesindaja.

Somaalia päritolu Magid saabus Etioopias asuvast põgenikelaagrist Suurbritanniasse kui oli viieaastane.

Suurbritannia eurosaadikud jäävad ametisse kuni riigi Euroopa Liidust lahkumiseni.

Nõnda kopeerib Magid justkui Eesti presidenti Kersti Kaljulaidi, kes tuli ka Riigikokgu pühasse istungite saali sõnumit kandvas vaba aja rõivastuses.

Omaette klass on muidugi juhtumi kajatamine meedias, kus püütakse jätta mulje, justkui oleks tegu rassismiga. Selleni olemegi jõudnud meie sallivas Euroopas ja globaliseeruvas maailmas, kus mustanahaline võib teha, mida tahab, sülitades ühiskonnas kokkulepitud normidele ja tavadele, sest märkuse puhul vajutab rassismi nupule. Ning selline suhtumine aina süveneb.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused