Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Mustanahalise mehe tapmisest alanud rahutusi poogitakse külge “valge rassi ülistajatele”

-
31.05.2020
Minneapolis. Protestija väljub kauplusest.
© AP/Scanpix

Ameerikas puhkenud ulatuslikke rahutusi kasutavad oma huvides ära mitmed poliitilised jõud, kuid samas püütakse süüd ka kellelegi kaela määrida.

Kuna rahutused vallandas mustanahalise tapmine valgete politseinike poolt, läksid tänavale ennekõike neegrid, kelle protestide vägivaldsus pole uudis.

USA ametnikud on süüdistanud viimaste päevade jooksul mitmes linnas meeleavaldustel puhkenud vägivallas erinevaid ideoloogilisi gruppe vasakäärmuslastest paremäärmuslasteni, kirjutas pühapäeval Associated Press.

Minnesota kuberner Tim Walz ütles laupäeval ajakirjanikele, et ta on kuulnud kinnitamata teateid paremäärmuslaste saabumisest osariiki, et seal vägivalda külvata. Kaosest üritavad kasu lõigata ka uimastikartellid, arvas ta.

Osariigi avaliku julgeoleku juht John Harrington sõnas hiljem, et võimud on saanud teateid paremäärmuslastest kahtlusaluste kohta.

“Meil on kohalike korrakaitsjate kinnitatud tunnistusi, et oleme piirkonnas näinud valge rassi ülistajate rakke,” ütles ta laupäeval.

Tänapäevaste vahenditega on kerge tuvastada inimeste isikut või vähemalt rassi – kui märatsejad oleks valgete ülemvõimu toetajad, oleks lihtne aru saada, kes tänavatele tulnud on. Ainult valged vägivaldsed protestijad mustanahalisega juhtunud sündmuse tõttu möllamas oleks kummaline nähtus ja politseil oleks õigustatult lihtne neid kasvõi jõuga maha suruda – neegrid valgete paremäärmuslastega ei ühineks, küll aga vasakäärmuslastega.

Seetõttu on usutavam teine variant – föderaalvõimud on teatanud samas “vasakäärmuslikest gruppidest”. President Donald Trump väitis, et vägivalda orkestreerib antifašistlik liikumine Antifa ja teised radikaalsed rühmitused.

Justiitsminister William Barr ütles hiljem, et vägivallaintsidendid Minneapolise linnas said alguse tänu “Antifale omasele taktikale”.

Paremäärmuslased võivad tänavatel küll olla, kuid märatsemiste taga on ilmselt ikkagi mustanahalised radikaalid ja nende vasakäärmuslikud toetajad – oleks rahutustes esiplaanil valged, näeks see välja nagu eestlaste algatatud pronksiöö. (BNS-UU)