Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nagu kunagised Kremli “puruvanakesed”: eakas Biden kavatseb kandideerida teiseks ametiajaks

23.11.2021
Nagu kunagine NLKP KK Poliitbüroo: viimse hingetõmbeni võimul.
© Scanpix

Ameerika presidendi Joe Bideni tervis ja kompetentsus on juba pikemat aega negatiivses kontekstis jutuks, lisaks leitakse tema juures üha rohkem vanadusest tingitud probleeme, ometigi kavatseb eakas riigipea uuesti kandideerida. Samas võib selline otsus soodustada Trumpi tagasivalimist.

USA president Joe Biden kavatseb kandideerida 2024. aastal teiseks ametiajaks, teatas esmaspäeval Ühendriikide meedia.

Valge Maja kõneisik Jen Psaki kinnitas ajakirjanikele Bideni soovi kandideerida järgmistel valimistel. “See on tema plaan,” ütles Psaki.

Bideni populaarsus presidendina on viimastel kuudel olnud languses, mis on tekitanud spekulatsioone presidendi soovi kohta uuesti kandideerida. Näiteks nädal tagasi Washington Posti ja ABC ühises gallupis andis Bideni ametiajale positiivse hinnangu vaid umbes 40 protsenti küsitletuist.

Bideni populaarsuse langus on tõstatanud ka küsimuse asepresident Kamala Harrise võimalikust püüdlemisest demokraatide presidendikandidaadiks. Harrise populaarsus on aga viimasel ajal olnud veelgi väiksem kui Bidenil.

Nädalavahetusel 79. sünnipäeva tähistanud Biden oli selle aasta alguses USA presidendi ametisse astudes selgelt vanim riigipea. Teise ametiaja alguses oleks ta 82-aastane.

Bideni otsus meenutab Nõukogude aega, mil riigis võimul olnud NLKP Keskkomitee Poliitbüroo koosnes eakatest meestest, kel oli tegu nii liikumise kui ka eneseväljendusega, ning üks selline oli peasekretär Leonid Brežnev. (STT–BNS-UU)