Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nagu meil, nõnda ka Venemaal

-
13.05.2024
Paraad Moskvas
© Scanpix

Vladimir Putin esitas pühapäeval föderatsiooninõukogule Andrei Beloussovi kandidatuuri kaitseministri kohale. Senine kaitseminister Sergei Šoigu pannakse juhtima riiklikku julgeolekunõukogu. Andrei Beloussov on majandusdoktor ega ole armees käinudki, nagu ka Eesti kaitseminister Hanno Pevkur.

Beloussov sündis 1959. aasta 17. märtsil Moskvas. Beloussov lõpetas prestiižse füüsika- ja matemaatikakallakuga kooli ning tegeles sambo ja karatega. Edasi lõpetas Beloussov punase diplomiga ehk eeskujulikult Moskva riikliku ülikooli majandusteaduskonna.

Delfi vahendab, et pärast kõrghariduse omandamist kaitses Beloussov majanduse alal kandidaadi- ja doktoriväitekirja. Armees ei ole ta teeninud.

Ka Kaja Kallase kaitseminister Hanno Pevkur (Reformierakond) ei ole kaitseväes teeninud. Ta ise on selleteemalisele küsimusele vastanud ajakirjandusele nii: „Kõigepealt oli kool, siis tulid lapsed ja nii edasi. Ma ennast kehvasti küll kuidagi ei tunne sellepärast, et ma sõjaväes ei ole käinud. (—) Loomulikult, kodanikukohus. Kui sõjaväekohustus on ette nähtud, siis tuleb seda täita. Ma ei karda sõjaväge, olen palju sporti teinud.“