Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nagu sõjas: mitu riiki saadab sõdurid appi Pariisi olümpia julgeolekut tagama

-
29.03.2024
Sõdurid Pariisi tänavatel.
© Scanpix

Kuivõrd Lääne-Euroopa on täis migrante, sealhulgas moslemeid, on kontinent muutunud islamiäärmuslaste koduks ning pidev terrorioht sunnib riike rakendama lausa sõjalisi meetmeid.

PARIIS, 28. märts, AFP-BNS – Mitmed välisriigid, teiste seas Poola, saadavad sel suvel toimuvatele Pariisi olümpiamängudele appi sõdureid julgeolekut tugevdama, ütles Prantsuse kaitseministeeriumi esindaja AFP-le.

“Mitmed välisriigid tugevdaad meid teatud tähtsates valdkondades, nagu näiteks koerte juhtimine, kus vajadus on tohutu,” ütles anonüümsust palunud ametnik.

Ta tõi välja, et selline käik oleks kooskõlas varasema praktikaga. Prantsuse politsei osales näiteks Kataris peetud jalgpalli maailmameistrivõistluste objektide turvamisel.

Poola teatas varem neljapäeval, et saadab sõdurid appi Prantsusmaale olümpiamängude julgeolekut tagama, avaldamata seejuures täpsemaid üksikasju.

Prantsusmaa, mis võõrustab mänge 26. juulist 11. augustini, tõstis oma terroriohu tasemele kõrgeimale astmele pärast läinudnädalast Moskva kontserdimaja rünnakut, mis nõudis vähemalt 143 inimelu.

Prantsusmaa kaitseministri Sébastien Lecornu sõnul mobiliseeritakse olümpiamängudeks 18 000 Prantsuse sõdurit, sealhulgas 3000, kes vastutavad õhuseire eest.

Pärast rünnakut islamistide rünnakut Bataclani kontserdimajas 2015. aastal on Prantsusmaa tänavatel pidevalt umbes 100 000 politseinikku, sandarmit ja sõjaväelast.