Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Naisvõimukandjate ühisavaldus – õilis, aga kasutu ja variserlik

-
05.09.2021
Maailma naisliidrid jätsid need naised üksi.
© Scanpix

Kaja Kallas ja veel kaheksa riigi naisliidrid koostasid ühisavalduse, et toetada ja edendada Afganistani tüdrukute ja naiste võrdseid õigusi ning võimalusi. Jääb üle vaid küsida – kus te seni olite?

Peaaegu kõik need peaministrid-presidendid oli võimul juba aasta alguses, kui NATO ja eelkõige USA vägede äratoomine tekitas ärevust, sest kardeti Talibani naasmist – mis osutus eriti kiireks. Siis ei esitanud need naisliidrid ühtegi tõsiseltvõetavat ühist mureavaldust ega tegutsenud selle nimel, et afgaani naised ei satuks sellisesse olukorda, nagu nad praegu on.

(BNS: Afganistanis võimu haaranud islamiliikumine Taliban ajas laupäeval pealinnas Kabulis pipra- ja pisargaasiga laiali naiste meeleavalduse, teatasid meediakanalid BBC ja kohalik Tolo News.)

Eriti käib see Kaja Kallase kohta, sest aprillis käis president Kaljulaid Afganistanis, kohtus sealsete naistega, tegi murelikke avaldusi (mitte midagi reaalset nende heaks) – nüüdseks “murelik” Kaja Kallas pidanuks terve suve afgaani naiste küsimust üleval hoidma, aga ta ei teinud seda.

Selline ongi Lääne naisõiguslaste mugavustsoonist peetav “võitlus” – nad ei suuda kaitsta isegi migratsiooniga Läände kolinud mosleminaisi, kes on sealgi sunnitud burkades käima, suguelundite moondamist läbi tegema ja kodumaale vanameestele naisteks sõitma. See-eest aga peavad need feministid tõsiselt efektiivset võitlust “valge keskealise mehe” vastu.

Lõpetuseks variserlik ühisavaldus: “Oleme sügavalt mures Afganistani praeguste arengute pärast, sealhulgas mitmete raportite pärast, mille järgi rikutakse tüdrukute ja naiste õigusi riigi paljudes osades,” seisab avalduses. “Kutsume Afganistani praeguseid ja tulevasi võimukandjaid austama naiste ja tüdrukute õigusi ning hoiduma igasugustest sammudest, mis pärsivad nende õigusi tööhõive- ja haridusvallas ning juurdepääsu tervishoiule, kultuurile ja avalikele ametitele. Eriti kutsume Afganistani ametivõime üles ennetama igasugust naiste ja tüdrukute vastu suunatud vägivalda.”

“Vaatamata oma erinevustele on mehed ja naised võrdsed ning nende õigused on võõrandamatud ja vaieldamatud,” sedastab avaldus.

“Meie, naisjuhid, kinnitame Afganistani naistele ja tüdrukutele, et jälgime tähelepanelikult nende koduriigi arenguid, kuulame nende häält ning jätkame nende õiguste ja võimaluste eest seismist,” kirjutavad üheksa riigi naisliidrid.

Üleskutsega ühinesid peale Kaja Kallase veel Taani peaminister Mette Frederiksen, Soome peaminister Sanna Marin, Gruusia president Salome Zourabišvili, Kreeka president Katerina Sakellaropoulou, Leedu peaminister Ingrida Šimonytė, Moldova president Maia Sandu, Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern ja Norra peaminister Erna Solberg. (BNS)

Kersti Kaljulaidi polegi, kuigi ta on veel president.