Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

NATO Euroopa vägede komandör: põgenikevooluga tuleb Euroopasse terroriste

-
02.03.2016
Commander Of European Command Gen. Breedlove Holds Briefing At The Pentagon

Igapäevase põgenikevooluga tuleb Euroopasse terroriste, kurjategijaid ja välisvõitlejaid, millega tõuseb ka potentsiaalne rünnakuoht, ütles NATO Euroopa vägede komandör teisipäeval USA seadusandjatele.

Õhujõudude kindral Philip Breedlove (fotol) ütles USA senati relvateenistuste komitees, et sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS) “levib nagu vähkkasvaja” selles segaduses.

Breedlove rõhutas, et Venemaa tegevus Süürias on probleemi “metsikult suurendanud”.

Moskva on teinud väga vähe IS-ile vastu astumiseks, küll on aga oma õhurünnakutega tugevdanud Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimi.

Breedlove’i sõnul kasutavad Moskva ja Damaskus rändekriisi relvana Euroopa tahtejõu murdmiseks. Ta viitas tünnipommide kasutamisele Süüria tsiviilelanikkonna vastu.

Selliste valimatute rünnakute ainus eesmärk on terroriseerida Süüria kodanikke ning “saada nad eest ära”, ütles Breedlove.

USA kindral hoiatas, et lisaks ohtudele, mida kätkevad põgenikevoolus liikuvad terroristid, kasvab ka Euroopa kohalike rahvuslaste vastuseis suurele pagulastevoolule, mis võib viia vägivallani.

Breedlove’i sõnul kujutab Venemaa endast ka kasvavat ohtu Ühendriikidele. “Venemaa on otsustanud olla vastane ja ta kujutab endast pikaajalist eksistentsiaalset ohtu USA-le ja meie Euroopa liitlastele ja partneritele,” lausus ta.

“Venemaa kasutab innukalt vaieldamatut mõju naaberriikide üle puhvertsoonis…ja on kasutanud sõjalist jõudu Ukraina, Gruusia ja teiste, nagu Moldova suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse rikkumiseks,” lausus NATO Euroopa liitlasvägede juht.

Kindrali sõnul sai USA suursaadik Ukrainas läinud nädalal teateid 450 separatistide rünnakust Ukraina vägedele riigi idaosas. “Suursaadiku raportis tuuakse esile mitu häirivat trendi, nagu näiteks asjaolu, et mõned rikkumised leiavad aset kohtades, kus valitses varem vaikus.”

“Venemaa suurendab või vähendab survet kontaktjoonel, et hoida Kiievit surve all,” ütles Breedlove.

BNS

Foto: AFP