Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

NATO sõdurid juba ongi Ukrainas

-
21.05.2024
Briti sõdurid
© Scanpix

Kuigi Kaja Kallas on nii riigikogu ees EKRE saadikute selleteemalistele küsimustele vastates kui ka meedias rääkinud, et Eesti meeste saatmine Ukrainasse pole teema, siis tegelikult saavad kõik aru, et ta järjekordselt valetab ja vassib. Sõjaõhutamine jätkub täistuuridel ja kogub hoogu.

Kui alles hiljuti ütles, et liitlaste saatmine pole päevakorral, siis nüüd räägib ta välismeedias hoopis teist juttu. NATO liitlased ei peaks kartma, et vägede saatmine Ukrainasse sõdureid koolitama võib liidu Venemaaga sõtta tõmmata, väitis Kaja Kallas Finacial Timesile.

On riike, kes juba koolitavad sõdureid Ukrainas kohapeal ja teevad seda omal riskil. Kui Vene väed ründaksid väljaõppepersonali, ei käivitaks see automaatselt NATO vastastikuse kaitse klauslit, rääkis Kallas.

Kui mõni aeg tagasi Varro Vooglaid, Mart Helme ja teised EKRE saadikud küsisid otse, kas Eesti sõdureid on Ukrainas, keeldus Kallas sellele otse vastamast ning hakkas küsijaid süüdistama Ukraina vihkamises.

Nüüd räägitakse, kuidas Kiiev peab lähikuudel värbama ja välja õpetama sadu tuhandeid sõdureid ning tõhusam oleks seda teha Ukrainas, mitte transportida sõdureid ja relvi Poolasse või Saksamaale ja tagasi.

Kallas väitis aga, et Ukraina vägede väljaõpetamine Ukraina enda territooriumil ei oleks sõda eskaleeriv. “Ükskõik, mida me oma poolel teeme – kui nad tahavad rünnata, siis nad ründavad.”

Samas ei ole Ukraina liitlastel ühist eesmärki – mõned riigid, nagu Eesti, on pühendunud Ukraina võidule ja teised sellele, et Ukraina ei kaotaks.

 

Allikas: https://www.ft.com/content/5197bc27-faed-4eb6-87ba-e3dda7c13d14?accessToken=zwAGGOAPq6UAkc9Rl7wn-u1OttOHuuPdp8E9FA.MEUCIQDqe0vzxphUrGW2K6xmfsQz3fDCzpxQ9RBWi2YXQV5IewIgcjdNtU-_5Cii__tdCS1bGHtLwK7MgYm3ojx5zKFcVc0&sharetype=gift&token=9fe95c48-1657-4e00-ac8a-4e0bdb66e9ed