Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Neli noort afgaani on Kreeka põgenikelaagri põlengu eest kohtu all

-
11.06.2021
Hävinud Moria migrandilaager Lesbosel.
© Scanpix

Neli noort Afganistani asüülitaotlejat astus reedel Kreekas kohtu ette süüdistatuna eelmisel aastal Euroopa suurima põgenikelaagri hävitanud tulekahju süütamises.

Lesbose saarel asunud Moria laager, mis oli koduks rohkem kui 10 000 inimesele, hävis 2020. aasta septembris kahes tulekahjus.

Naabersaarel Chíosel kohtu ette astunud neljale afgaanile on esitatud süüdistus tahtlikus süütamises, mis pani ohtu inimeste elu, ja kuritegelikku rühmitusse kuulumises.

Kohtuallikate sõnul ootab neid süüdimõistmise korral kuni 15-aastane vanglakaristus. Märtsis mõisteti kaks afgaani sama juhtumi eest viieks aastaks vangi.

Reedesel protsessil esinenud kaitseadvokaadid väitsid, et nende klientidele ei tagatud õiglast kohtumõistmist. Neist kolmel olevat dokumendid, mis näitavad, et nad olid vahistamise ajal alla 18 aasta vanad, kuid Kreeka riik ei kohelnud neid alaealistena.

Kohtumõistmine tugineb suuresti ühe Afganistanist pärita süülitaotleja tunnistusel, milles kuus noorukit süütajatena tuvastati.

Kaitseadvokaatide sõnul ei olnud tunnistajat reedel kohtus ja ta ei ilmunud välja ka märtsikuise istungi ajaks.

Kaitsjate väitel ajas ta süü meelega kuue nooruki kaela, sest nood on hesaarid, kes on Afganistanis vähemusrahvus, ta ise aga enamuse hulka kuuluv puštu. (AFP-BNS)