Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Netanyahu: Hitler ei tahtnud juute tappa

-
21.10.2015
Netanyahu

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu ütles teisipäeval suurel sionistide kongressil, et Adolf Hitler tahtis juudid üksnes Saksamaalt pagendada, toonane Jeruusalemma moslemite juht andis talle aga juutide hävitamise idee, kirjutas Haaretz.

Teisipäeval peetud kõnes väitis Iisraeli peaminister, et kunagine Jeruusalemma ülemmufti ja Palestiina rahvuslane Haj Amin al-Husseini veenis Hitlerit holokausti täide viima.

“Hitler ei tahtnud tollal juute tappa. Ta tahtis neid riigist välja saata,” sõnas Netanyahu rahvusvahelisel sionistide kongressil teisipäeval.

“Haj Amin al-Husseini ütles Hitlerile, et “kui sa nad kõik välja saadad, tulevad nad siia”.”Mida ma nendega tegema peaksin?” küsis seepeale Hitler. Põleta nad, (vastas al-Husseini)”, sõnas Netanyahu oma kõnes.

Netanyahu on oma väidete tõttu saanud kriitikat mitmelt suunalt.

“See on kurb päev, kui Iisraeli valitsusjuht vihkab oma naabrit nii palju, et ta vabastab ajaloo suurima sõjaroimari Adolf Hitleri kuue miljoni juudi tapmise süüst, ” sõnas Palestiina Vabastusorganisatsiooni peasekretär Saeb Erekat avalduses.