Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

New Yorgi pommimees oli afgaani immigrant

-
23.09.2016
usa-attacks_-11

Eelmisel nädalal New Yorgis ja New Jersey osariigis toimunud pommitamiste süüdlaseks peab FBI 28-aastast Afganistanist pärit immigranti Ahmad Khan Rahamit. Rahami naine ja ema lahkusid vaid mõni päev varem USAst, et suunduda Lähis-Itta, vahendab New York Post.

Ahmad Khani naine Asia Bibi Rahami, kes oli suundumas Pakistani, tabati Araabia Ühendemiraatides, et teda üle kuulata. Võimud uurivad, kui palju ta teadis oma mehe terroristlikest kavatsustest.

Kahtlusaluse ema Najiba Rahami lahkus kolm nädalat enne rünnakuid Türki ja ei ole siiamaani Ühendriikidesse naasnud.

Alates 2014. aastast on naturaliseeritud USA kodanikust Rahami vähemalt kolm korda külastanud Pakistani ja Afganistani. CNNi allikate sõnul veetis ta ligi aasta aprillist 2013 märtsini 2014 Pakistanis asuvas Talibani baasis.

“Me uurime, kes võisid teda väljaõppe ja raha osas abistada,” ütles üks USA uurimisorganite allikatest. “Tema perekond on samuti uurimise all.”

FBI asedirektor William Sweeney ütles, et aktiivsest terrorigrupist New Yorgi piirkonnas ei ole märke. Samas teatavad allikad, et Rahami ei tegutsenud arvatavasti üksinda.

FBI sõnul oli Rahami varemgi olnud nende jälgimise all. Rohkem kui kaks aastat tagasi sattus ta võimude huviorbiiti, kuna kahtlusaluse isa oli levitanud islamistlikke vaateid. Tookord “ei leitud seost terrorismiga,” teatas FBI.