New York saab monumendi Ungari 1956. aasta ülestõusule

Maailm,
1956memorial

Lähiajal on plaanis New Yorgis Manhattani saarel avada monument Ungari 1956. aasta kommunismivastasele ülestõusule. See rajatakse Ungari rahvuskangelase Lajos Kossuthi mälestussamba kõrvale, teatab Hungarian Free Press.

1928. aastal toimunud Kossuthi mälestussamba avamist boikoteerisid paljud liberaalsete vaadetega ungari päritolu ameeriklased, kes olid vastu regent Miklós Horthy valitsusele Ungaris. Lajos Kossuth oli 1848.–1849. aastal Ungaris toimund rahvusliku revolutsiooni juhtfiguur.

Kommunismivastasele ülestõusule pühendatud mälestusmärgi autoriteks on Budapesti arhitektid Tamás Nagy ja Csongor Szijjártó. Kivisse raiutakse taevakaart – “lootuse tähed” sellisena, nagu taevas paistis Budapesti kohal 23. oktoobril 1956 kell 17:40, kui linnas kõlasid esimesed lasud.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused