Nigel Farage: „See on tehtud!“ Suurbritannia lahkub täna Euroopa Liidust

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Brexiti Partei liider Nigel Farage Euroopa Parlamendis.

„See on tehtud!“ kirjutab Nigel Farage tänasel ajaloolisel päeval, 31. jaanuaril, mil Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust.

„Pidasin oma viimase kõne Euroopa Parlamendis, andsin ära oma turvakaardi ja lahkusin Brüsselist viimast korda Euroopa Parlamendi liikmena. 20 aastat üritasin ma oma töökohast lahti saada, nüüd on see mul õnnestunud ja see tunne on fantastiline,“ rõõmustab Brexiti algataja Farage oma The Telegraphi arvamusloos.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Täna õhtul kell 23 [Briti aja järgi] astub meie riik sammu, mille osas tagasiteed enam ei ole. Täidetud saab enamuse tahe, mida avaldati juba 2016. juunis. Euroopa Liit on aga alles nüüd hakanud asjast aru saama.

Kolmapäevasel [Euroopa Parlamendi] istungil tajusin mina ja mu (nüüdseks endised) kolleegid, et meie kaaspoliitikud pelgasid meid ja meie lahkumist korraga rohkem kui meie neid ja kogu asja lõplikkust. Ent selles polegi ju midagi väga üllatavat. Suurbritannia majandus on võrdne 19 EL-i väikseima riigi majandustega. Meie lahkumine ühisturult võib lükata kogu kopitama läinud projekti kuristiku äärele ja sel ajal kui Titanic upub, sõuame meie päästepaatides helgema tuleviku poole. Nende hirm peegeldus ka nende käitumises.

Kolmapäevase pika debati käigus rääkis nii mõnigi, kuidas ta kahetseb Brexitit ning kostus hoiatusi selle kohta, et kui EL ei ole valmis muutma oma suunda, lahkub veel riike. Ent nagu arvata oligi tuli Guy Verhofstadt, europarlamendi poolne Brexiti kaasorganisaator, välja oma lahendusega: rohkem integratsiooni ja edasine liidust lahkumine keelata. Lõpuni pimedusega löödud.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen üritas oma sõnavõttudes kõlada karmilt. Ta ähvardas, et kaubanduslepe brittidega tuleb kõne alla ainult siis, kui arvesse võetakse ka EL-i regulatsioone. Brexiti partei saadikud vilistasid ta korralikult välja.

Seejärel saabus hetk, mis demonstreeris eriti elavalt EL-i väiklust. Enam kui 10 aastat oleme oma kolleegida hoidnud töölaudadel väikeseid Ühendkuningriigi lippe. Hiljuti keelati rahvuslipud parlamendisaalis aga ära. Oma lõpukõnes kutsusin teisi riike meie eeskujul lahkuma. Võtsin oma väikese lipu ja lehvitasin seda hüvastijätuks. Minu mikrofon lülitati seepeale välja.“ [—]

„Teekond tänasesse päeva on olnud karm. Selle saavutamist tuleb korralikult tähistada ja seda me ka täna kell 23 teeme. [—] Esmaspäeval tuleb Euroopa Komisjon välja oma läbirääkimiste mandaadiga. Selge on see, et Suurbritanniat püütakse hoida iga hinnaga EL-i regulatsioonide külge seotuna. Boris Johnson peab mõistma, kui nõrk on EL-i positsioon. [—] Ta peab ka pidama oma valimiste eel antud lubadust, et üleminekuperiood ei kestaks kauem kui 2020. aasta lõpuni ning pöörama selja igasugustele regulatoorsetele sobitustele. [—] Mina ei jaluta minema. Kui toorid peaksid palli taas pillama, korjan mina selle uuesti üles.“

Allikas: The Telegraph

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused