Nigel Farage: „See on tehtud!“ Suurbritannia lahkub täna Euroopa Liidust

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Brexiti Partei liider Nigel Farage Euroopa Parlamendis.

„See on tehtud!“ kirjutab Nigel Farage tänasel ajaloolisel päeval, 31. jaanuaril, mil Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust.

„Pidasin oma viimase kõne Euroopa Parlamendis, andsin ära oma turvakaardi ja lahkusin Brüsselist viimast korda Euroopa Parlamendi liikmena. 20 aastat üritasin ma oma töökohast lahti saada, nüüd on see mul õnnestunud ja see tunne on fantastiline,“ rõõmustab Brexiti algataja Farage oma The Telegraphi arvamusloos.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Täna õhtul kell 23 [Briti aja järgi] astub meie riik sammu, mille osas tagasiteed enam ei ole. Täidetud saab enamuse tahe, mida avaldati juba 2016. juunis. Euroopa Liit on aga alles nüüd hakanud asjast aru saama.

Kolmapäevasel [Euroopa Parlamendi] istungil tajusin mina ja mu (nüüdseks endised) kolleegid, et meie kaaspoliitikud pelgasid meid ja meie lahkumist korraga rohkem kui meie neid ja kogu asja lõplikkust. Ent selles polegi ju midagi väga üllatavat. Suurbritannia majandus on võrdne 19 EL-i väikseima riigi majandustega. Meie lahkumine ühisturult võib lükata kogu kopitama läinud projekti kuristiku äärele ja sel ajal kui Titanic upub, sõuame meie päästepaatides helgema tuleviku poole. Nende hirm peegeldus ka nende käitumises.

Kolmapäevase pika debati käigus rääkis nii mõnigi, kuidas ta kahetseb Brexitit ning kostus hoiatusi selle kohta, et kui EL ei ole valmis muutma oma suunda, lahkub veel riike. Ent nagu arvata oligi tuli Guy Verhofstadt, europarlamendi poolne Brexiti kaasorganisaator, välja oma lahendusega: rohkem integratsiooni ja edasine liidust lahkumine keelata. Lõpuni pimedusega löödud.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen üritas oma sõnavõttudes kõlada karmilt. Ta ähvardas, et kaubanduslepe brittidega tuleb kõne alla ainult siis, kui arvesse võetakse ka EL-i regulatsioone. Brexiti partei saadikud vilistasid ta korralikult välja.

Seejärel saabus hetk, mis demonstreeris eriti elavalt EL-i väiklust. Enam kui 10 aastat oleme oma kolleegida hoidnud töölaudadel väikeseid Ühendkuningriigi lippe. Hiljuti keelati rahvuslipud parlamendisaalis aga ära. Oma lõpukõnes kutsusin teisi riike meie eeskujul lahkuma. Võtsin oma väikese lipu ja lehvitasin seda hüvastijätuks. Minu mikrofon lülitati seepeale välja.“ [—]

„Teekond tänasesse päeva on olnud karm. Selle saavutamist tuleb korralikult tähistada ja seda me ka täna kell 23 teeme. [—] Esmaspäeval tuleb Euroopa Komisjon välja oma läbirääkimiste mandaadiga. Selge on see, et Suurbritanniat püütakse hoida iga hinnaga EL-i regulatsioonide külge seotuna. Boris Johnson peab mõistma, kui nõrk on EL-i positsioon. [—] Ta peab ka pidama oma valimiste eel antud lubadust, et üleminekuperiood ei kestaks kauem kui 2020. aasta lõpuni ning pöörama selja igasugustele regulatoorsetele sobitustele. [—] Mina ei jaluta minema. Kui toorid peaksid palli taas pillama, korjan mina selle uuesti üles.“

Allikas: The Telegraph

4 commentsOn Nigel Farage: „See on tehtud!“ Suurbritannia lahkub täna Euroopa Liidust

 • Avatar

  Palju õnne Suurbritanniale sellise vapra mehe puhul! Nigel Farage’ kõne oli muljetavaldav, ainult väga vähesed julgevad tõtt “kuningale” näkku öelda. Olen kindel, et nii mõnelgi riigil lõi lambi põlema ja edaspidi näeme rohkem julgeid etteasteid ja ehk siis ka midagi muutub… Edu Suurbritanniale!!!

 • Avatar
  Leo Viller

  Seoses selle euroopaliitliku monstrumi tõmblemisega võib leida ka mõningaid koomilisi seiku. Teatavasti on EL mitteametlikuks hümniks Beethoveni viimase, 9. sümfoonia viimases osas olev vokaalosa, mille nimeks on ” Ood rõõmule “. Beethoven oma viimase sümfoonia esiettekannet oma kurdistumise tõttu küll enam ei kuulnud ( tänapäeva arstid on avaldanud arvamust, et kurtuse põhjuseks oli asjaolu, et Beethoven jõi liiga palju odavat viletsa kvaliteediga veini ). Muide – Beethoven oli paras pugeja – ühe oma sümfoonia pühendas ta Napoleonile, ühe viiulisonaadi ” oma heale sõbrale Aleksander I ” ( ei ole küll teada , kas Venemaa keiser Aleksander I Beethovenit oma sõbraks pidas ), siis ülistas jälle Wellesley – Wellingtoni kui Napoleoni võitjat jne. Igatahes – ” Ood rõõmule ” sõnade autor oli Schiller, kuid algul kandis see Schilleril nimetust ” Ood vabadusele “. Taolise nimetusega kirjandusteost tsensorid aga juba ei lubanaud, nii et tuligi selle rõõmunimetusega leppida. Väga tähendusrikas – ärge mõtelgegi Euroopa Liidus mingitele vabadustele, rõõm on seal ainult eurobürokraatide ja vähestele sellest liidust kasusaajate jaoks. Naljamehed need Euroopa Liidu väljamõelnud mehed

 • Avatar

  Kui nad nüüd etnilis-demograafilistest parasiitidest ka lahti saaksid oleks asjast ka kasu.
  Praegune on vaid agoonia pikendamine…

 • Avatar

  Edu Suurbritanniale. kes on järgmine?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused