Nigel Farage´i suur tagasipöördumine Briti poliitikasse

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Nigel Farage kõnelemas

Hiljuti loodud Brexiti partei juht Nigel Farage ütles, et mais toimuvad Euroopa Parlamendi valimised saavad olema Suurbritannia poliitika pöördepunktiks ja uue ajastu alguseks.

Farage ütles teisipäeval Strasbourg’is europarlamendi saadikutele: „Ma tulen tagasi. Ja tegelikult, väga-väga paljud meist tulevad tagasi.“ Ta lisas, et Brexiti partei teeb valimistel puhta töö.

„On vaid üks võimalus seda vältida ja vaid juhul, kui Theresa May juhitud valitsuspartei ning Jeremy Corbyni juhitud opositsioon tulevad ja lepivad kokku püsivalt tolliliitu ning tõepoolest ühtsele turule jäämises. Sel juhul ei võida Brexiti partei europarlamendi valimisi, vaid võidab Ühendkuningriigi üldvalimised, sest sel juhul on reetmine olnud nii lõplik ja täielik,“ ütles Farage.

Hiljutised arvamusküsitlused näitavad, et nii Brexiti partei kui ka Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) on leiboristide ja tooride järel kolmandal ning neljandal kohal. Ennustatakse, et nii leiboristidel kui ka tooridel läheb valimistel kehvasti ja uus Brexiti partei võtab kõvasti hääli ära just tooridelt.

Ühendkuningriik ei pidanud esialgu europarlamendi valimistel üldse osalema, sest 29. märtsil oleks britid pidanud EL-ist lahkuma. Kuna aga peaminister Theres May’l ei õnnestunud suruda parlamendi alamkojas läbi oma vastuolulist lahkumislepet, pikendati lahkumist 31. oktoobrini.

Farage aga ei usu, et Ühendkuningriik isegi siis liidust lahkub. „Kui see jääb selle kohutava peaministri teha, kui see jääb meie parlamendis olevate poliitikute teha, siis ma tean, et seda ei juhtu,“ ütles ta.

Brüsseli eurokraatide poole pöördudes lisas ta, et see üks kord tuleb tal tunnistada, et kogu tekkinud jama ei ole Brüsseli süü: „Teie positsioon on olnud selge algusest peale. Segaduses on süüdi Briti poliitikud – kaks parteid, kes mõlemad on lubanud suure suuga viia Brexit lõpule, nad allkirjastasid Artikkel 50, kinnitades, et me lahkuma kas lepinguga või lepinguta – ja selles seisnebki nende reeturlikkus.“

Farage jätkas, öeldes, et Ühendkuningriik vajab rahumeelselt poliitilist revolutsiooni. „Me peame lõpetama ära kahepartei süsteemi, mis on meid väga hullusti alt vedanud ja ma arvan, et te kõik olete väga üllatund selle osas, mis juhtub. 23. mai saab olema uueks alguseks Briti demokraatiale ja uskuge mind, seda on hädasti vaja.“

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused