Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nokk kinni, saba lahti: elektriautode levik toob omakorda kaasa uued maksud

-
13.05.2024
Elektriautod näitusel
© Scanpix

Poliitikud kehtestavad uusi makse elektrisõidukitele, kuna üleminek sisepõlemismootoritelt ähvardab kütusemaksudest saadavate tulude vähenemise tõttu jätta riigituludesse miljarditesse küündivaid auke.

Ühendkuningriik, Uus-Meremaa, Iisrael ja enamik USA osariike on juba riikide seas, kus on võetud kasutusele maksumuudatusi ja lisamakse elektriautodele ja hübriidsõidukitele, et koguda rahalisi vahendeid ning kompenseerida bensiini ja diislikütuse aktsiisimaksude vähenemist, kirjutab Financial Times.

Meetmed on erinevad, alates registreerimistasudest kuni kilomeetritel põhinevate maanteekasutustasudeni ja avalike laadimispunktide maksudeni. Elektriautode omanike ja keskkonnakaitsjate sõnul aeglustavad need ühiskonna üleminekut bensiinimahukatelt sõidukitelt väiksema heitega alternatiividele.

Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) andmed näitavad, et üleminek elektriautodele kaotas eelmisel aastal 10 miljardit dollarit bensiini- ja diiselmaksudest saadud tuludest kogu maailmas, millest on maha arvatud tagasihoidlik tulu uutest elektrienergia maksudest.

Kui riigid saavutavad oma elektrifitseerimise eesmärgid, suureneb netokadu prognooside kohaselt 2035. aastaks 110 miljardi dollarini, röövides valitsustelt elutähtsad vahendid, mis on sageli eraldatud teede hoolduse ja transpordi parandamise rahastamiseks.

 

Allikas: Postimees