Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Noor Soros” teatas, et jätkab oma isa agressiivset vasakglobalistlikku mõjutustegevust

-
05.09.2023
Kaks rahvusriikide vaenlast.
© Scanpix

Vasakaktivistist miljardäri George Sorose poeg Alex Soros lükkas tagasi väited, nagu taanduks tema juhitud Avatud Ühiskonna Fond (AÜF) Euroopast ja hoiatas Donald Trumpi tagasivalimise eest, kuna see ohustavat Euroopa n-ö ühtsust.

POLITICO-le kirjutatud artiklis kinnitab Alex Soros, et AÜF kavatseb jätkuvalt sekkuda Euroopa tegemistesse, kuna „Euroopa on AÜF-i töö jaoks strateegiliselt äärmiselt oluline“. Siiski lisas ta, et fondi fookus liigub ilmselt veelgi rohkem itta, kuna „Euroopa vastutustundliku ja demokraatliku valitsemise üle ei otsustata mitte ainult Pariisis ja Berliinis, vaid ka Varssavis, Kiievis ja Prahas“.

„Tegemist ei ole mingi taandumisega,“ kirjutas Soros, tunnistades samas, et AÜF vähendab tunduvalt oma töötajate arvu, tagamaks raha liikumise sinna, „kus seda kõige rohkem vajatakse“.

Sorose sõnul on idasuunalise fookuse üheks keskmeks Ukraina, kuhu AÜF on juba aastast 2014 suunanud ligi 250 miljonit dollarit. Samuti toetab Sorose fond Euroopa Liidu laienemist Moldovasse ja Lääne-Balkani riikidesse. „Euroopa Liidu liikmelisus on oluline kogu Balkani regiooni ühtsuse ja stabiilsuse tagamiseks, ühtlasi näiteks Bosnia ja Kosovo konflikti taaspuhkemise ennetamiseks, aga ka Venemaale võimaluste avamiseks. Lisaks tugevdab nende riikide EL-i liikmelisus Euroopa julgeolekut ja väldib geopoliitilise vaakumi tekkimist,“ kirjutab Alex Soros.

Siiski mainib ta, et fondi põhijõud on praegu suunatud Donald Trumpi või mõne teise samasugust poliitikat ajava vabariiklase presidendiks valimise takistamisele. Alex Soros, kes on Valge Maja külalistelogi andmetel kohtunud vähemalt 20 Bideni administratsiooni ametnikuga, leiab, et kui Valgesse Majja valitakse Trump või keegi sarnaselt mõtlev kandidaat, võib see osutuda kõige hullemaks just Euroopale. „Niisugune tulemus seaks ohtu Euroopa ühtsuse ja õõnestaks mitmeid edusamme, mis on tehtud vastusena Ukraina sõjale. Me viime AÜF-is läbi ümberkorraldusi, et oleksime võimelised reageerima ükskõik millisele tekkivale olukorrale mõlemal pool Atlandi ookeani,“ kirjutab Soros.

Konservatiivid siin- ja sealpool ookeani on süüdistanud Sorose fondi migratsioonikriiside mahitamises (nii Euroopas kui ka Ameerikas). Sorose raha on muuhulgas hulgaliselt voolanud vasakaktivistide vabaühendustesse, kes veavad Aafrika rannikult illegaale Kreeka ja Itaalia rannikuvetesse.

Sorose üheks suurimaks oponendiks Euroopas on Ungari peaminister Viktor Orbán, kes hoiatas juba juunis, et noor Soros võib osutuda oma isast veelgi aktiivsemaks migratsiooni mahitajaks ja Orbáni  sõnul on Ungari valmis veelgi suuremaks surveks oma lõunapiiridele.

Allikas: Breitbart News