Noore soomlanna tapmine iraaklase poolt – lugu, millest eelistatakse vaikida

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Soomest välja saadetud iraaklased Bagdadi lennujaamas. Pilt on illustratiivne.

Soome ühiskond käsitleb väga ettevaatlikult möödunud nädala juhtumit Hämenlinnas, kus iraaklane tappis julmalt oma soomlannast ekskallima.

Pärast noore soomlanna Sanni mõrvamist tappis Hasan ka iseenda. Mees oli õppinud Soomes kokaks, tegeles fitnessiga ja tema elu oli pealtnäha korras. Enne veretööd oli mehele ära öeldud varjupaigast Soomes, väidetakse MTV Uudistes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Iraagis sündinud 27-aastane kahtlusalune mõrvar kolis Hämeenlinna elama 2015. aasta sügisel. Mees oli lähedase isiku väitel kogenud Soomes palju rassismi ja vägivalda, vahendab MTV. Jutt käib soomlase kallaletungist iraaklasele 2017. aasta juulis, kus süüdistus ei leidnud tõestust ja rassismisüüdistuse lükkab ümber info, mille kohaselt oli tüli põhjuseks hoopis tüdruksõber.

Tapetud soomlanna Sanni sotsiaalmeedia sissekannetest tuleb välja, et ta oli pagulaste ja seksuaalvähemuste suur pooldaja ning rassismi vastane. Mitmetel piltidel lehvitab ta vikerkaarelipuga ning poseerib koos pagulastega. Iraaklasega olid nad mõrvahetkeks juba lahus.

MTV-ga vestelnud iraaklase sõber kardab nüüd vägivallapuhanguid soomlaste ja migrantide vahel.

Isegi kui iraaklane koges Soomes rassismi, ei õigusta see noore multikultinaise jõhkrat tapmist, vaid tõestab hoopis, et sellise kättemaksumentaliteediga idamaalased ei sobi läänelikku ühiskonda. Lisaks sellele pole sisserändajad Soomes ka ise eriti seaduskuulekad olnud, vaid pigem vastupidi – seda tõestavad nii Oulu vägistamised kui ka Turu pussitamine, mis ei pane kedagi võõrastesse hästi suhtuma.

Pigem leiab tõestus see, et multikultuurne ühiskond on liiga vastuoluline, et olla turvaline.

Loe samal teemal SIIT

3 commentsOn Noore soomlanna tapmine iraaklase poolt – lugu, millest eelistatakse vaikida

 • Avatar

  näen jälle, et see on üks lahutuste (või ka üksikemaduse) põhjus, kui naistel on võimalik hakata elama nö riigi ülalpidamisel. Nii jääb mees rohkem meelelahutaja rolli, kelle järele eluline vajadus puudub ja kelle saab suht lihtsalt välja vahetada või riigi jõustruktuuride abli mujale maksma saata. Kui üldse, siis tuleks justnimelt toetada peresid, mitte emasid või lapsi või koere või kasse eraldi (isegi kui viimane tundub loovat rohkem uusi töökohti).

 • Avatar

  Seniks kuni meie siin põhjapool tolerastia käes vaevleme on tipa lõuna pool kombed kordades karmimad.
  Isegi tantsu neegustega ei peeta “heaks tooniks” ja osalisi motiveeriti tegema avaliku pöördumist, et tunnistada oma viga….
  Loodan, et kohalikus portaalis ei ole erilist hüsteeriat venekeelsete linkide suhtes – kes aru ei saa ei pea vaatama minema.
  Tegevus toimub Vladikavkasi mingi õppeasutse juures kus ka eelduste kohaselt noored õppiisid/vad.
  https://fishki.net/3213447-vo-vladikavkaze-devushka-izvinjalasy-pered-osetinami-za-tanec-s-afroamerikancem.html

 • Avatar

  https://alt-right.com/2020/01/26/finland-leftist-pro-migrant-female-murdered-by-arab-boyfriend-who-was-denied-asylum/
  Loost natuke täpsemalt. Samas tõstatab see juhtum huvitava küsimuse aga enne natuke eellugu…
  Peale 2MS on liberaalne ühiskond tekitanud palju ühe/mitme lapse – ühe vanema “perekondi” – üldjuhul on lahkunud isa ja jäänud ema
  Kuna naised on emotsinaalsemad siis tekitab see tihti kibestunud naisi/emasi kes oma kibestumise valavad välja lapsele.
  Tulemuseks on “katkine” laps kellel on ühikonna rollid sassis ja ka pidurid suundumused segased.
  Sellisest kompotist tulevad sellised (peamiselt kahjuks tüdrukud) kes on valmis ennast pea iga ligiastuva neeguse alla viskuma.
  Ja siis kui haiget saab on süvendab see tema veendumust, et mehed ongi “sellised” ja naised on lillekesed kellele on liiga tehtud.
  Ei väida, et mehed oleksid alati oma kõige paremas väljandes aga meenutaks, et mees kes on kasvanud ema tiiva all ja ILMA isa osaluseta ei ole just parim mees.
  Ja siit tulebki meie ühiskonna praeguse olukorra põhiprobleem – inimesed on KATKI PEAST ja seni kuni elame “nuti” ei ole isegi erilist lootust, et asi paraneb.
  Meil siin Eestis on vähemalt Objektiiv tema taga seisva Marku Järviga eesotsas (seal oli üks teine poiss veel aga hetkel nimi ei meenu) ehk on lootust.
  Vot sinna peaks minema Sotsmini abirahad, et parandada meie perede olukorda, et need ei laguneks ja püsiks ja lapsed EI kasvaks katkiseks.
  Seni kuni seda ei tehta jäämegi lugema seda, et mingi “uus eestlane/soomlane jne” peksis surnuks/vägistas jne mõni põliseurooplase.
  Venemaal tehti nn “Ema kapital” ehk iga sünnitanud ema sai toetust, et mingi aeg laps KODUS ülesse kasvatada – meil on VIIMANE aeg midagi sarnast teha.
  SEE ON OTSENE ÜLEKUTSE SULLE/TEILE EKRE!!!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused