Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nordica Brüsselisse suundunud lennuk suunati Liege’i

22.03.2016
Nordica

Teisipäeva hommikul Tallinnast väljunud Nordica Brüsseli lend on maandunud Liege’is, vahendab BNS.

Ettevõtte lennuk ei saanud enam Brüsselis maandumiseks luba ja maandus Liege’i lennujaama Ida-Belgias. “Pardal on 35 reisijat ja 4 meeskonnaliiget, kellega on kõik hästi. Kõik pardal olnud soovijad toimetatakse Liege’st Brüsselisse bussiga või võimaldatakse tagasilend koju Tallinnasse,” teatas ettevõte.

Brüsseli lennujaamas ootab tagasilendu koju 41 Nordica reisijat, kellel ettevõte palub võtta ühendust oma kõnekeskusega.

“Meie ülesanne on kõik need inimesed, kes soovisid Brüsselisse minna, sinna ikkagi toimetada mõne teise lennuvälja kaudu. Ja ka need, kes Brüsselist soovivad ära tulla, ära tuua,” ütles Nordica juhatuse liige Erik Sakkov.

Belgia pealinna Brüsseli Zaventemi lennujaamas kõmatas teisipäeva hommikul kaks plahvatust, edastas Belgia meedia. Kinnitamata andmeil on surma saanud 11 inimest. Belgia politsei on kinnitanud ühe inimese hukkumist.

Belgia meedia teatel käib lennujaama evakueerimine, lennujaam on lendudele suletud ja lennujaama linnaga ühendav metrooliiklus on peatatud.

Lennujaama pressiesindaja Anke Fransen kinnitas kahe plahvatuse toimumist lennujaama väljuvate lendude tsoonis. “Esmaabimeeskonnad on sündmuskohal abi osutamas,” sõnas ta.

“Brüsseli lennujaam on järgmise teadaandeni suletud,” teatas Euroopa lennuohutuse organisatsioon Eurocontrol. Belgia meedia teatel käib lennujaama evakueerimine, lennujaam on lendudele suletud ja lennujaama linnaga ühendav metrooliiklus on peatatud.