Norra politsei otsib terrorismi kahtlustatavat “norralast” Arfan Bhattit

Maailm, Repliik,
©Scanpix
Koht, kus islamist tappis kaks ja haavas üle 20 inimese.

Alljärgneva uudise juures on huvitav see, et “norralaste” nime on pälvinud nii politseinik Børge Enoksen kui ka terroristid Arfan Bhatti ja Zaniar Matapour.

Norra politsei andis välja rahvusvahelise vahistamismääruse, et saada kätte Oslo kesklinnas geibaari lähedal juunis kahe inimese surmaga lõppenud tulistamise teine kahtlusalune.

Kahtlustatav on 40. eluaastates norralane, kes on politsei vaatevälja jäänud ning keda kahtlustatakse terroriakti kaasosaliseks olemises, ütles politseiametnik Børge Enoksen.

Politsei arvab, et mees võib viibida välismaal.

TV2 andmetel on kahtlusalune varem karistamata 44-aastane islamist Arfan Bhatti, kes on praegu arvatavasti Pakistanis, kuid Pakistanil ei ole Norraga väljaandmislepingut.

Iraani päritolu 43-aastane Zaniar Matapour avas tule 25. juuni öösel Oslo kesklinnas geibaari lähedal. Samal päeval pidi pealinnas toimuma seksuaalvähemuste paraad Pride.

Tulistamises sai surma kaks meest ning haavata 21 inimest. Matapour saadi ruttu kätte.

Iraani päritolu Norra kodanik Matapour oli luureteenistusele PST teada juba alates 2015. aastast, kardeti tema radikaliseerumist ja kuulumist äärmustlikku islamivõrgustikku.

Norra siseluureteenistus on nimetanud rünnakut islamiterroriaktiks, kuid öelnud, et Matapouril on probleeme vaimse tervisega. Mees on praegu psühhiaatriahaiglas ning talle tehakse kohtu korraldusel ekspertiisi.

Lääne-Euroopas kuulutatakse islamistid sageli hulludeks, ilmselt arvates, et kui “rahu-usu” kandja kukub tulistama, eriti geisid, siis peab tal kupli all miski sassis olema.

Mis aga puutub sisserännanute kuulutamisse norralasteks, siis sama protsess on käivitunud ju ka Eestis, kus “eestlane võib olla igaüks”, nagu väidavad liberaalid ja vasakpoolsed. Paraku on krimikroonikas olnud raske kirjutada, et “Soome politsei pidas kinni eestlase Semjon Fjodorovi”, see mõjuks naeruväärselt. Lätlased saavad vähemalt kirjutada Semjons Fjodorovs. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused