Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

„Novitšoki“ saksa juured: Riol Chemie valdustes toimusid läbiotsimised!

-
30.08.2022

Saksamaa õiguskaitseorganid teostasid läbiotsimisi Riol Chemie firmas, mida kahtlustatakse keemiliste ja bioloogiliste relvade, ka „novitšoki“ loomiseks vajalike komponentide illegaalses tarnimises Venemaale.

Nagu teatavad täna OCCRP ja Saksamaa massiteabevahendid, Riol Chemie firmat kahtlustatakse selles, et ta tarnis viimase kahe ja poole aasta jooksul Venemaale toksilisi aineid ja laborimaterjale, mitte omades selleks eriluba.

Nende ainete ostjaks oli Venemaal firma Himmed, mis müüb reaktiive ja seadmeid laboritele, tootes lahusteid ja kiirgusevastaseid vahendeid.

Meduza teatab: Organized Crime and Corruption Reporting Projecti (OCCRP) andmeil hakkas Himmedist 2016. aastal FSB kriminalistika instituudi tarnijaks. Selle töötajaid seostatakse opositsionääri Aleksei Navalnõi, kirjaniku Dmitri Bõkovi ja poliitiku Vladimir Kara-Murza mürgitamises.

Saksa ajakirjanikud ja OCCRP tuvastasid, et Riol Chemie endine direktor oli Himmedi tütarfirma kaasomanik, sama struktuuri juhtis varem ka saksa firma praegune juht.

Läbiotsimised toimusid veel mitmes Riol Chemie’ga seotud ettevõttes.

Ivan Makarov