Nunnuefekt keskkonnavõitluses: välja ilmub üha nooremaid “kliimaeksperte”

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Kliimalapsed on igati tublid, aga peamiseks küsimuseks jääb see, kuivõrd on nad sellele teele lihtsalt kellegi poolt suunatud.

Uute Uudiste kaasautor Soomes Paul Oja kirjutab sellest, kuidas laste kaasamine poliitikasse muutub üha laialdasemaks, poliitaktiivsed lapsed aga aina nooremaks.

“12. septembril avaldati Iltalehti netiväljaandes liigutav lugu. 10-aastane Anni Humalajoki oli kirjutanud Soome peaministrile kirja, kus avaldab oma muret selle pärast, et siiamaani pole suudetud kliimamuutust peatada, kuigi seda on üritatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lapsuke ei teadnud peaministri aadressi ja avaldas kirja seetõttu sotsiaalmeedias. Ka saatja aadress jäi tal teatamata. Peaminister Antti Rinne otsustas vastata sama kanali kaudu.

„Võin uhkusega teatada, et valitsus võtab kliimamuutuse ärahoidmist ja looduse liigirohkuse säilitamist tõsiselt. Me teeme otsuseid, mis on kliimale ja loodusele kasulikud, ning samal ajal on õiglased ka tavaliste inimeste suhtes, luues neile turvatunnet,“ kirjutas peaminister.

Kuidas sotside valitsuse planeeritud meetmed, muuhulgas autokütuse kallinemine, mõjutavad näiteks nende tavainimeste elu, kes elavad maal, kus vahemaad on pikad ja oma autota toidupoodigi ei pääse, muudest teenustest kõnelemata, ja kuidas kliima kaitsmise nimel sunnitakse Soome tööstust saastavamatesse maadesse ümber kolima, sellest on Põlissoomlased palju ja tihti rääkinud. Aga mis maksab nende natside ja ksenofoobide jutt kümneaastaste ekspertide avalike kirjade kõrval?

Jääme ootama, millal järgmise kliimaeksperdi avalik initsiatiiv kusagilt lasteaiast välja ilmub. Lapsed on ju nii nunnud.”

One commentOn Nunnuefekt keskkonnavõitluses: välja ilmub üha nooremaid “kliimaeksperte”

  • Avatar
    Leo Viller

    1740. aastal andis Venemaa keiser Ivan VI, kes oli ainult mõni kuu vana, välja ukaasi, milles tõdeti, et Venemaa on sattunud sisepoliitiliselt väga suurde ohtu

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused