Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Nunnuefekt keskkonnavõitluses: välja ilmub üha nooremaid “kliimaeksperte”

-
13.09.2019
Kliimalapsed on igati tublid, aga peamiseks küsimuseks jääb see, kuivõrd on nad sellele teele lihtsalt kellegi poolt suunatud.
© Scanpix

Uute Uudiste kaasautor Soomes Paul Oja kirjutab sellest, kuidas laste kaasamine poliitikasse muutub üha laialdasemaks, poliitaktiivsed lapsed aga aina nooremaks.

“12. septembril avaldati Iltalehti netiväljaandes liigutav lugu. 10-aastane Anni Humalajoki oli kirjutanud Soome peaministrile kirja, kus avaldab oma muret selle pärast, et siiamaani pole suudetud kliimamuutust peatada, kuigi seda on üritatud.

Lapsuke ei teadnud peaministri aadressi ja avaldas kirja seetõttu sotsiaalmeedias. Ka saatja aadress jäi tal teatamata. Peaminister Antti Rinne otsustas vastata sama kanali kaudu.

„Võin uhkusega teatada, et valitsus võtab kliimamuutuse ärahoidmist ja looduse liigirohkuse säilitamist tõsiselt. Me teeme otsuseid, mis on kliimale ja loodusele kasulikud, ning samal ajal on õiglased ka tavaliste inimeste suhtes, luues neile turvatunnet,“ kirjutas peaminister.

Kuidas sotside valitsuse planeeritud meetmed, muuhulgas autokütuse kallinemine, mõjutavad näiteks nende tavainimeste elu, kes elavad maal, kus vahemaad on pikad ja oma autota toidupoodigi ei pääse, muudest teenustest kõnelemata, ja kuidas kliima kaitsmise nimel sunnitakse Soome tööstust saastavamatesse maadesse ümber kolima, sellest on Põlissoomlased palju ja tihti rääkinud. Aga mis maksab nende natside ja ksenofoobide jutt kümneaastaste ekspertide avalike kirjade kõrval?

Jääme ootama, millal järgmise kliimaeksperdi avalik initsiatiiv kusagilt lasteaiast välja ilmub. Lapsed on ju nii nunnud.”