USA luure jälgis Trumpi kampaaniat juba eelvalimiste ajal

Maailm,
- Updated

USA uudistekanali Fox News korrespondent Adam Housley tuli möödunud nädalal välja uudisega, mille kohaselt tegeles üks endine tuntud luureohvitser president Trumpi üleminekumeeskonnas või selle heaks töötavate ameeriklastest eraisikute identiteetide paljastamisega.

„Iseenesest ei ole identiteetide paljastamises midagi pretsedenditut, kuid paljastamine poliitilise eesmärgiga…eriti veel Trumpi üleminekumeeskonna liikmete puhul…on äärmiselt kahtlane ja küsimusi tekitav,“ rääkis üks luureallikas Fox News’ile. „Mõnede luureagentide, Obamat ja Clintoni toetavate luureagentide vastuseis oli väga tugev. Pärast Trumpi valimist otsustasid nad, et rikuvad tema presidendiks olemise sellega, et hakkavad teda ümbritsevaid inimesi ükshaaval rajalt maha võtma.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Housley sõnul võtsid luureagentuuride allikad temaga ühendust pärast seda, kui möödunud neljapäeval ilmus ajakirjanduses info kahe Valge Maja abitöötaja kohta, kes väidetavalt informeerisid USA esindajatekoja luurekomisjoni juhti Devin Nunes’i.

Väidetavalt olid kaks Valge Maja töötajat kohtunud Nunes’iga Valge Maja territooriumil 21. märtsil ning edastanud talle salajast informatsiooni, mis kinnitas seda, et Obama administratsioon jälgis Donald Trumpi kampaaniameeskonda. 22. märtsil tutvustas Nunes salastatud teavet ka president Trumpile.

Ajakirjandus naeruvääristas kogu seda lugu ja püüdis teha Nunes’ist narri. Housley omakorda väitis, et möödunud neljapäevane uudis ei olnud tõene ja et kaks Valge Maja abitöötajat ei olnud sugugi infokandjad. Uued allikad rääkisid Fox News’ile, et Trumpi kampaania jälgimine algas juba enne, kui Trumpist sai vabariiklaste presidendikandidaat ja et jälgimine ei olnud kuidagi seotud Venemaaga.

USA-s on luureagentidel keelatud koguda luureandmeid ameeriklastest eraisikute kohta ilma kohtuniku loata, kuid Trumpi kampaaniameeskonnaga seotud eraisikute identiteedid siiski paljastati.

Allikas: Breitbart  (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: AFP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused