Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

„Obnulenije Lenina“: Putin võib, aga mina?

-
03.01.2022
Tõuse üles ja läheme ära…

Venemaa riigiduuma asespiiker Boriss Tšernõšov tegi ettepaneku kõrvaldada Punaselt väljakult Nõukogude Liidu peategelaste säilmetega memoriaalkalmistu ja viia mausoleumist minema Lenini keha.

Riigiduuma kaasjuht ütles RIA Novosti riiklikule uudisteagentuurile, mis on osa Kremli suurimast hääletorust Rossija Segodnja: „Kõik need matmiskohad Punasel väljakul on pühadusetõotus, seal ju töötab liuväli ja on püstitatud kaubitsejate letiread, kus inimesed peavad hoogsat uusaastapidu, lahutavad meelt, tulevad sinna kohale ka regioonidest. See on kalmistu, kus lamavad inimkehad, ja üks nendest inimestest on seal vastuolus kõigi normide, isegi moraalinormidega. Ma räägin Leninist. Punane väljak oleks ammu pidanud olema vabastatud sellest matmispaikade kompleksist. See on inimeste mõnitamine,“ ütles asespiiker, tuletades meelde, et LDPR on korduvalt teinud ettepanekuid koristada laibad riigi peaväljakult.

„Seda enam et Lenin pole kunagi tahtnud, et teda eksponeeritakse muumia kujul Moskva kesklinnas,“ ütles Boriss Tšernõšov.

Kremli seina sisse on müüritud revolutsionääride, kindralite, väliskommunistide, lendurite, teadlaste ja kosmonautide põrmud. Lenini mausoleumi kõrval aga asuvad Stalini, Dzeržinski, Kalinini, Ždanovi, Vorošilovi, Budjonnõi, Suslovi, Brežnevi ja teiste hauad.

Paistab, et Venemaa tuleb tasapisi samale järeldusele, millele tuli 2007. aastal Eestigi, teisaldades pronkssõduri nekropoli sinna, kus surnute koht ongi, ehk kalmistule.

Ivan Makarov