Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Odini sõdurid: Vantaas Soinit rünnanud mees oli liikumise toetaja, mitte liige

-
24.03.2019
Juures oleval pildil vasakul siis toetaja märgid ja paremal liikme märgid…
© FB kuvatõmmis

Odini sõdalaste embleemi kandev mees püüdis täna pärastlõunal Vantaas Korso turuplatsil rünnata pudeliga Soome välisminister Timo Soinit.

Seda sündmust kajastas ka sageli propagandistlikult käituv ja tihti libauudiseid produtseeriv portaal Delfi

Odini sõdalaste riietuses ründaja väänati turvatöötajate poolt maha ja võeti politsei poolt ka vahi alla. Teda kahtlustatakse võimuesindajale vägivaldselt vastu hakkamises, ent meedia teatel ei saa välistada, et hiljem järgneb kahtlustus ka katses rünnata ministrit, kirjutab Delfi.

Uute Uudiste toimetus sai mõni aeg hiljem maili, kus Odini Sõdalaste Eesti tiib teatas, et nimetatud intsitendis osalenud mees oli ilmselt organisatsiooni toetaja, mitte liige.

“Tegemist ei ole Odini sõdalasega, tegemist siis antud juhul Support ehk toetaja riietega, mis on Soomes sellest aastast ametlikult müügis. Seega ei ole vaja kõike siduda Odini Sõdalastega ja külvata igasugust jama rahvale”, kirjutas meile Odini eestlasest liige.

Odini Sõdurid ei ole poliitiline ega erakondadega seotud organisatsioon, vaid rahvaalgatuslik kodanikukaitse üksus, kes kaitseb ühiskondlikku korda piirkondades, kus on olemas kõrge oht elanikkonna ja eriti naiste/tütarlaste turvalisusele sisserännanud immigrantide agressiivse käitumise tõttu. Neil on organisatsioonid põhjamaades ja ka Eestis.