Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Olgem Itaalias ettevaatlikud: Euroliit aitab Putini režiimil tabada Euroopas viibivaid oponente

-
03.01.2022
Kremli tellitud Napoli vang Jevgeni Lavrentšuk

Täna sai teatavaks, et Odessa ooperi pearežissöör Jevgeni Lavrentšuk on Venemaa nõudmisel peetud kinni Napolis ja Venemaa nõuab tema väljaandmist. Ukrainlane on vahi all alates 17. detsembrist ja talle anti advokaat.

Nagu teatab Ukraina välisministeerium, Napolis asuv Ukraina konsulaat osutab režissöörile konsulaarabi. Praegu üritavad Ukraina diplomaadid välja selgitada, mis alusel nõuavad Venemaa võimud Lavrentšuki väljaandmist. Ukraina konsul sai külastada oma kinnipeetud kodanikku alles 31. detsembril, ehk kaks nädalat pärast arreteerimist!

Jevgeni Lavrentšuk sündis Lvivis, lõpetas Venemaa teatrikunsti akadeemia ooperirežissööri erialal, lõi ja juhatas Poola teatrit Moskvas (Польский театр в Москве) kuni 2014. aastani, mil kolis Venemaalt minema, öeldes, et „ei saa elada tema vendi tapvas riigis“.

Ta on üks noorimaid ooperiteatri režissööre maailmas. Lavastas üle 30 ooperi, Euroopa rahvusvaheliste festivalide ja konkursside laureaat. Lavastab ja tegeleb pedagoogina Venemaal, Ukrainas, Poolas, Saksamaal, Leedus ja Iisraelis.

See, et Itaalias tantsitakse FSB pilli järgi ja arreteeriti tuntud Ukraina režissöör, on täiesti loogiline: Lavrentšuk peeti kinni 17. detsembril ja juba 23. detsembril oma iga-aastasel pressikonverentsil ütles Vladimir Putin: „Võttes arvesse niivõrd heatahtlikku meeleolu ja meie suhete taset, võiks Itaalia mängida rolli Venemaa ja Euroliidu suhete normaliseerimises ja kogunisti nendes läbirääkimistes, mida kavandatakse praegu Venemaa ja NATO vahel.“

Tõsijutt, Itaalia võiks „mängida rolli“ ja juba mängibki Kremli poolel, pidades kinni tema oponente „vabas ja ühtses“ EL-is. Ja veel nii äreval ajal Ukraina jaoks. Aga äkki Itaalias ei teatagi, et Ukraina ei kuulu Venemaa koosseisu?

Ivan Makarov