Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Oma liikmeid terroriseerivas Euroopa Liidus ei suudeta enam ühist keelt leida

-
21.09.2018
© UU

Euroopa Liidu liidrite kohtumistelt jääb üha enam kõlama sõnum: “mingeid otsuseid ei sündinud”.

Ka seekordne Euroopa Liidu riigijuhtide kohtumine Austrias Salzburgis lõppes suuremate otsusteta rändekriisi ja Brexiti küsimustes. Liikmesriigid lükkasid tippkohtumisel Briti peaministri Theresa May Brexiti-plaani tagasi ja Ühendkuningriigi meedia hinnangul sai valitsusjuhile osaks alandus, vahendab BNS.

Briti poliitikuid ja diplomaate jahmatas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski järsk suhtumine nn Chequersi plaani ja selle halastamatu tagasilükkamine. Siit kumab läbi ammu teadaolev tõdemus, et Brüssel on soovi Brexiti osas mingit vastastikust kokkulepet, ta soovib vaid lahkulöömisalgatuse tagasikutsumist või siis Suurbritannia alandamist ja karistamist, seda hoiatuseks teistele võimalikele lahkujatele.

Rändekriisi arutelu ei viinud samuti mingite otsusteni ja tundub, et Euroopa Liit on selles osas võimetu, olles lagunenud massiiimmigratsiooni lõpetamise ja “kontrollitud” piiramise soovijateks.

Ametlikke teadaandeid ja uudiseid lugedes jääb sageli mulje, et Eesti riigitegelased on suures maailmas nagu marionetid, keda on vaja vaid pildi mitmekesistamiseks.

BNS kirjutab: “Peaminister Jüri Ratas rõhutas kolmapäeval alanud Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtide mitteametlikul kohtumisel toimunud rändeteemalisel arutelul vajadust teha rohkem koostööd kolmandate riikidega, peamiselt Aafrikas.”

Edasine tekst on täis väljendeid: “Tuleb jätkata tööd olukorra parandamiseks Vahemerel”; “Vajame tihedamat koostööd riikidega väljaspool Euroopa Liitu, eelkõige Aafrika riikidega”; “Peame selleks paremini kasutama kõiki meie kaubandus-, viisa- ja arenguabipoliitika võimalusi” ja “On vaja suurendada pingutusi, et saata kiirelt tagasi need inimesed, kellel ei ole õigust EL-ist rahvusvahelist kaitset saada”. Sõnad on, aga sisu mitte!

Ilmselt peaks see jätma valijatele mulje, et peaminister Ratas tegi kusagil väga konstruktiivseid ettepanekuid, kuid jälgides sellesamast BNS-ist mistahes Euroopa Liidu liikmesriigi liidrite sõnavõttu, siis kajab igalt poolt vastu samasugune tühi loosunglikkus, mida sisaldas ka Ratase leivaisa, Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri aastakõne. Viimast on võrreldud NLKP kongressidega, kus “suure juhi” sisutühja enesekiidukõnet saatsid “kestvad kiiduavaldused”.

Ainsad kõned, millest on kuulda midagi asjalikku, tulevad Ungari peaministrilt Viktor Orbanilt, Itaalia siseministrilt Matteo Salvinilt, Austria kantslerilt Sebastian Kurzilt ja teistelt EL-i nn dissidentriikide liidritelt.

Kogu Euroopa Liit meenutab tühikäigul töötavat aurumasinat, mille suurenevad pöörded ja aurupahvakud ennustavad peatset lõhkemist.