Omasooiharad kütavad Poolas kirgi – perekaitsjad loovad nende agendast vabu piirkondi

Poola politsei kaitses geisid vihaste inimeste eest.

Poola on sattunud teravasse vastasseisu, kus ühel pool on homoagenda ja teisel pool katoliikliku riigi tugev religioossus ning traditsionaalsus.

Poola idaosas Bialystoki linnas peeti laupäeval esimest korda seksuaalvähemuste paraad Gay Pride, mille vastu protesteerisid omakorda traditsioonilise pere toetajad.

Umbes 800 LGBT+ õiguste toetajat marssis läbi Varssavist 200 kilomeetrit kirdes asuva linna, lehvitades vikerkaarelippe ja kandes omi loosungeid.

“Kuid marurahvuslikke T-särke kandnud jalgpallihuligaanid loopisid paraadil osalejate ja neid kaitsnud politseinike pihta kive, ilutulestikurakette ja pudeleid,” kirjutab AFP. Geivastasus on uudises seostatud jalgpallihuligaanidega.

Katoliiklikud ja rahvuslikud organisatsioonid korraldasid laupäeval Bialystokis umbes 40 erinevat vastudemonstratsiooni, sealhulgas kohaliku parlamendiliikme organiseeritud perepikniku.

Otsus lubada Bialystokis Gay Pride korraldada kohtas kohalike usklike teravat vastuseisu. Sajad inimesed palvetasid katedraali ees, kui paraad läbi linna kulges.

Lesbide, geide, biseksuaalide ja transsooliste õigused on saanud sügisel ees seisvate valimiste üheks võtmeteemaks.

Homoseksuaalsus on Poola avaliku debati sage teema. Valitseva konservatiivse erakonna Seadus ja Õiglus (PiS) esimees Jarosław Kaczyński nimetas geiagenda pealetungi aprillis ohuks.

Varem sel kuul teatasid poolakad, et umbes 30 kogukonda, sealhulgas asulad ja kohalikud volikogud, on kuulutanud end viimastel kuudel LGBT ideoloogiast vabaks.

Kommentaarid