Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ometi midagi: EL otsustas külmutada Putini ja Lavrovi varad

-
25.02.2022
EL põrutab nende kahe rahakoti pihta.
© Scanpix

Euroopa Liit otsustas külmutada Vene presidendi Vladimir Putini ja välisministri Sergei Lavrovi varad Euroopas, ütlesid reedel EL-i ametnikud.

Seda meedet arutati ööl vastu reedet EL-i liidrite kohtumisel ja lisatakse sanktsioonipaketti, mille ühenduse välisministrid peaksid jõustama, vahendab BNS.

Saksamaa ja Itaalia kõhklesid meetme rakendamisel, kuid enamik EL-i liikmesriike toetas seda, ütlesid kaks anonüümsust palunud ametnikku.

Varade külmutamisest kirjutas esimesena Financial Times, tuginedes kolmele allikale, kelle sõnul ei määrata Putinile ja Lavrovile EL-i reisikeeldu, kuna soovitakse tagada diplomaatiliste kanalite avatus.

Samas on siiski küsimärgi all, kuivõrd suutsid mehed seda sammu ette näha ja selle vastu valmistuda.

Paljudel Vene liidritel on ka lapsed Läänes – needki tuleks tagasi Moskva rüppe saata.

Võimalusi on veel palju: Leedu president Gitanas Nausėda kutsus rahvusvahelist üldsust üles heitma Ukrainat rünnanud Venemaa välja G20 formaadist ja lõpetama selle liikmelisuse rahvusvahelistes organisatsioonides.

“Me peaksime viivitamatult lõpetama Venemaa kuulumise rahvusvahelistesse organisatsioonidesse. Agressoril ei ole kohta G20-s ja ÜRO Julgeolekunõukogus. Sanktsioone tuleks karmistada vaid Venemaa SWIFT-süsteemist äralõikamise ja Nord Stream 2 gaasitoru peatamisega,” ütles riigipea reedel.

Pole teada, kas see on tingitud sanktsioonidest või Ukraina visast vastupanust, aga Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et Putin on valmis saatma kõrgetasemelise delegatsiooni “kõnelusteks Ukraina delegatsiooniga” Minskis, kus peeti varem rahukõnelusi ja sõlmiti rahvusvahelised lepped.