Õnnemaa Soome hakkab oma esimesele tõsisemale islamiterroristile õiglast karistust otsima

Maailm,
- Updated
Turu terrorirünnaku paik
©AFP/Scanpix
Turu terrorirünnaku paik

Mida arvata islamiterroristist, keda sunnib pussitama “seesmine isik” pärast seda, kui jäätise söömine enesetunnet paremaks ei teinud? Just nii kirjeldab oma tegu Soome esimene ja kohe kindlasti mitte viimane avalikult inimesi mõrvanud pühasõdalane.

Soomes Salos Varsianis-Suomi kohtus algas 20. märtsil kohtuprotsess Turu terroristi üle, kellele prokurör nõuab eluaegset vanglakaristust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Prokurör Raija Toiviainen nõuab 23-aastasele marokolasest varjupaigataotlejale Abderrahman Bouananele eluaegset vanglakaristust seoses kahe inimese mõrvamisega, vahendab eestinen.fi väljaannet Iltalehti. Lisaks sellele süüdistatakse Bouananet kaheksas terroristlikul eesmärgil toime pandud mõrvakatses.

Pussitamine toimus Turu kesklinnas 2017. aasta 18. augustil. Hukkus kaks soome naist, kellest üks oli 30-aastane ja teine pisut üle keskea. Lisaks haavas mõrvar kaheksat inimest, kellest viis olid Soome kodanikud ja kolm välismaalased.

Kahtlusalune ütles eeluurimise käigus, et tema soov oligi tappa kaks inimest, vahendab eestinen.fi ringhäälingut Yle. Lõplik otsus rünnata sündis marokolasel Turu keskväljaku jäätiseputka juures. Üks tema “seesmine isik” tahtis tappa, teine mitte, rääkis pussitaja eeluurimise käigus.

Kahtlusalune läks oma jutu järgi Turu Kauppatorile, tal oli väidetavalt paha olla ja ta tahtis süüa. Ta sõi jäätist, aga enesetunne muutus üha kehvemaks. Siis otsustas ta toime panna teo, millest oli eelmisel ööl mõelnud.

Politseis ülekuulamisel oli mees rääkinud, et tahtis edasi anda terroriorganisatsiooni ISIS sõnumit. Tema soov oli jätta mulje, et „islamiriik ehk ISIS pole väike, lootusetu ja selle sõdurid on ka siin”. Ühe ründamise põhjusena tõi ta välja lääneriikide rünnakud Süürias Raqqas.

Mees rääkis politseile, et talle jäi meelde kolme inimese pussitamine, aga ta ei teadnud, kas nad jäid ellu või mitte.

Politsei tulistas kahtlusalust Abderrahman Bouananet tema peatamiseks reide Turu Puutori nurgal. Nende info kohaselt tegutses kahtlusalune üksi.

Kahtlusaluse telefonist leiti Islamiriigiga seotud fotosid ja tema arvuti veebibrauseri ajalugu näitas huvi ISIS-ega seotud lehekülgede vastu.

14. märtsil avalikustatud ÜRO õnneraporti järgi on Soome 156 riigi hulgas maailmas kõige õnnelikum maa.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused