Õpetlik lugu: Läti seim palub Taanil oma vägivalla all kannatanud kodanikku LAV-ile mitte välja anda

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Lõuna-Aafrika Vabariik on viimastel aastatel muutunud vägivaldseks riigiks. Pilt on illustratiivne.

Läti seim otsustas pöörduda Taani võimude poole palvega mitte anda Läti kodanikku Kristīne Misānet välja Lõuna-Aafrika Vabariigile. Selle poolt hääletas 92 saadikut.

Misāne on praegu Taanis vahi all ja Taani kohus otsustas ta LAV-ile välja anda, et ta seal lapseröövi eest kohtu alla antaks.

Seimisaadik Anda Čakša märkis, et Taani otsustas anda Misāne välja riigile, kus rikutakse inimõigusi. “Ta võitles oma lapse ja julgeoleku eest, sest puutus kokku vägivallaga. Naist alandati ja peksti, kuid vanglas ei ole vägivallatseja, vaid tema,” ütles seimisaadik

Čakša rõhutas, et Läti ei ole suutnud oma kodanikku kaitsta. “Peame paluma Taani parlamenti aidata Misānet kaitsta,” ütles ta.

Misāne lõi 2011. aastal suhte LAV-i kodanikuga, kellega sai ka lapse. Suhe purunes, mees hülgas Misāne ning hakkas tema ja ta lastega julmalt käituma.

Misāne naasis lastega Lätti. 2018. aastal võeti ta kinni vahemaandumisel Kopenhaagenis, sest LAV otsis teda Interpoli kaudu lapseröövi eest taga. LAV-is ootab teda 15-aastane vangistus. (BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused