Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Orbán Strasbourg’is: Kvoodid on absurd

-
22.05.2015
orban

Teisipäeval külastas Ungari peaminister Viktor Orbán Strasbourg’i ja esines Euroopa Parlamendi ees. Seal pidi ta vastama eurosaadikute küsimustele nii immigratsiooni kui ka surmanuhtluse teemal, teatab Reuters.

Möödunud nädalal esitas Euroopa Komisjon plaani üle Vahemere saabuvate põgenike võrdsemaks jagamiseks kõigi euroliidu liikmesriikide vahel. Selle järgi peaks Euroopa vastu võtma veel 20 000 põgenikku.

“See ettepanek Euroopa Komisjonilt… on absurd, see on hullumeelsuse piir,” ütles Orbán europarlamendile. “Kvoodid kutsuvad ainult rohkem rahvast Euroopasse. See on lisatõuge inimkaubitsejatele ja see saadab sõnumi: jah, püüdke iga hinna eest üle Vahemere pääseda.”

Itaalia ja Saksamaa on kvootide kehtestamise poolt, paljud Euroopa riigid on aga nende vastu. Orbáni sõnul on Ungari juba praegu Kosovost, Süüriast ja Iraagist pärit immigrantide üheks meelissihtkohaks.

Samuti teatas Orbán, et ta on algatanud avaliku küsitluse selgitamaks välja, mida arvavad immigratsioonist ungarlased.

Seepeale aga pahandas komisjoni esindaja Frans Timmermans, kelle sõnul Orbán käitub pahatahtlikult. “Avalik küsitlus, mis põhineb kallutatusel… ja eelarvamustel immigratsiooni kohta ei saa kuidagi olla aluseks poliitika määramisel,” sõnas Timmermans. “Öelda, et immigrandid ohustavad töökohti… on pahatahtlik ja lihtsalt vale.”