Orjolis tõmmati kott pähe Ivan Julma mälestusmärgile

Maailm,
- Updated
ivan julma monument

Venemaal Orjolis tõmmati pühapäeval kott pähe tsaar Ivan Julma kujule ning teo toimepanijale tehti pisihuligaansuse eest haldusprotokoll, teatas Vene siseministeerium esmaspäeval.

Siseministeeriumi piirkondliku pressiesindaja Karina Tharževskaja sõnul tuli 30. oktoobri hommikul politseisse kõne, et keegi oli kujule koti pähe tõmmanud.

Sündmuspaigale saadetud politseinikud tuvastasid teo toimepanija ja pidasid ta kinni.

“Talle koostati haldusprotokoll ja määrati trahv,” sõnas Tharževskaja. Ametnik ei täpsustanud kinnipeetu põhjendust teole.

Meedias ja suhtlusvõrgustikus avaldatud fotodel on näha, et tsaari hobuse kaela oli riputatud ka silt tekstiga “Kuidagi umbne ja pime on”.

Ivan Julma mälestusmärk püstitati oktoobri alguses Issanda Ilmutamise peakiriku ette Oka ja Orliku jõe ühinemiskoha juurde kaldale ja avati ametlikult 14. oktoobril. Kuju on Venemaa esimene mälestusmärk tsaar Ivan Julmale.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused