Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Osa EL-i poliitikuid mõistab, et kliimahullus võib hävitav olla, sealhulgas autotööstusele

-
04.11.2022
Elektriautoga on külmaga üks rist ja viletsus
© UU

Kui Euroopa Liidus valitseb impeeriumi-stiilis mõtlemine, kus on vaid üks tõde, juletakse sealgi rohepöörasust kritiseerida.

Euroopa Liidu (EL) poliitikud jõudsid eelmisel nädalal kokkuleppele, et keelustavad alates 2035. aastast sisepõlemismootoriga sõidukite müügi. EL-i siseturu volinik Thierry Breton hoiatas aga, et selline kiirustamine ohustab Euroopa autotööstust ja vajadusel tuleb seda kuupäeva edasi lükata, vahendab ERR.

Ta hoiatas suurte tagajärgede eest, mida sisepõlemismootoriga sõidukite keeld võib kaasa tuua Euroopa autotööstusele. “Üleminek sisepõlemismootoritelt elektrienergiale avaldab mõju paljudele ettevõtetele, EL ei saa lubada endale seal ebaõnnestumist,“ lisas volinik.

Eesti poliitikud, peale EKRE omade, on üldjuhul valmis kaasa minema mistahes Brüsseli nõuetega kliimameetmete vallas, kuid nüüd tuleb neil arvestada ka teistsuguste seisukohtadega.

Elektriautode populariseerimine takerdub hetkel just ülikõrge hinna taha, kusjuures Kaja Kallase valitsus pole nõus ühegi meetmega, mis tooks tagasi kodumaisel energeetikal põhineva odava elektri.

Eestis pole isegi diskussiooni teemal, kuidas sobivad kokku kallis elekter ja elektriautod, mis näitab, et seda üritatakse vältida.

Uued Uudised