Osade Euroopa seadusandjate hinnangul ei ole Ungari enam täielik demokraatia – sest ta muretseb rahvuse ja perede pärast

Maailm,
©UU
Ungari hoiab oma rahvuslikku joont ja see ei meeldi Brüsselile.

Ungari ei ole enam “täielik demokraatia” ja Euroopa Liit peab tegema kõik, et tuua Budapest uuesti kooskõlla Euroopa väärtustega, tõdes neljapäeval Euroopa Parlament.

Parlamendiliikmed andsid 433 poolt- ja 123 vastuhäält, et kirjeldada populistliku peaministri Viktor Orbáni juhitavat Ungarit “hübriidrežiimina”, mis “tõsiselt rikub” EL-i demokraatlikke norme.

Hääletus oli suures osas sümboolne ega muuda EL-i otsustusprotsessi, mis nõuab kõigi 27 liikmesriigi, sealhulgas Ungari, nõusolekut, et langetada otsuseid olulistes küsimustes.

Tegelikult ei ole Ungari enam demokraatlik vaid Lääne liberaalse demokraatia reeglite järgi: ta ei luba LGBT-d lapsi mürgitama ja migrante demograafilist olukorda muutma, vaid hoiab riiki rahvusriigina, teeb kõike perede, eriti noorte perede heaks ja keelab geiagenda pealetungi. Ja mis kõige “ebademokraatlikum” – valitsusel on suurema osa ungarlaste valimistel antud mandaat sellisteks otsusteks. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused