Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paavst kutsus esmakordselt üles Vahemere “surmateid” sulgema

-
06.03.2023
Tragöödiad Vahemerel saavad juhtuda vaid seetõttu, et liberaalne Lääs ütleb migrantidele: “Tulge!”
© Scanpix

Katoliku kiriku pea Rooma paavst on massimigratsiooni suhtes olnud alati vasakliberaalsel positsioonil ehk toetanud seda, kuid pärast suurt tragöödiat Vahemerel kutsub ta rändeteid sulgema ja inimkaubandust lõpetama.

Paavst Franciscus kutsus pühapäeval üles lõpetama ebaseaduslike sisserändajate sageli surmaga lõppeda võivat smugeldamist, vaid nädal pärast seda, kui Itaalia lõunaranniku lähistel läks põhja laev, milles olnud inimestest sai vähemalt 70 surma.

“Peatatagu inimolendite smugeldajad, ärgu nad enam olgu võimelised kõrvale heitma nii paljude süütute inimeste elusid,” ütles palve lõpus kirikupea.

“Ärgu need lootuse teekonnad muutugu iialgi enam surma teekondadeks ning ärgu Vahemere selged veed saagu enam verega määritud selliste dramaatiliste vahejuhtumitega,” ütles 86-aastane paavst.

Calabrias Crotone lähistel aset leidnud tragöödias hukkus ka 15 alaealist.

Juhtunuga seoses on võimud kinni pidanud kolm arvatavat inimkaubitsejat, teatas Itaalia meedia. Neid kahtlustatakse 5000 kuni 8000 euro suuruse üleviimise tasu võtmises inimese kohta, kes toodi vaid kolm päeva varem Türgisse.

Laev, mis kandis usutavasti 180 inimest, peamiselt Afganistanist, Iraanist ja Pakistanist, murdus pooleks tormisel merel ranniku lähistel, kui oli arvatavasti sõitnud otsa madalikule.

Itaalia parempoolne peaminister Giorgia Meloni ütles laupäeval, et laevahukus ei saa kuidagi valitsust süüdistada.

ÜRO andmetel saabus eelmisel aastal üle Vahemere Euroopasse umbes 160 100 migranti ehk 30 protsenti rohkem kui 2021. aastal. Arvatakse, et viimastel aastatel on sel teekonnal saanud surma tuhandeid inimesi.

Liberaalne Lääs soodustab massilist sisserännet üle Vahemere ja on hoidunud tegemast otsuseid, mis lõpetaksid sellise surmarände üldse. (AFP-AP-BNS)