Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Pagulasest Ämblikmehe kangelastegu — kas reaalsus või propagandistlik lavastus?

-
31.05.2018
Mali pagulasnoorukist on tehtud sama veider kangelane nagu Ämblikmees.
© AFP Photo/Scanpix

Multikultimaailm ei hoia pagulaste ülistamisel värve kokku, laskudes sageli ka otseste valedeni ehk lavastusteni.

Kogu maailm räägib Malist pärit migrandist Mamoudou Gassamast, kes väidetavalt päästis maja väliskülge pidi ronides viienda korruse rõdu küljes rippunud poisi — paraku on see sündmus teravalt kahtluse alla seatud, sest tegu võib olla lavastusega.

Kahtlemata on tegu väga osava ronijaga, kes aitab lapse päästmisele kaasa, kuid sedavõrd kompromissitut kangelastegu, nagu meedia sellest juhtumist loob, tõenäoliselt seal siiski pole. Pigem kumab läbi propagandatrikk — kust üldse ilmus välja üks sedavõrd virtuoosne parkuurija.

Meediasse paisatud videolt on näha, kuidas laps ripub rõdul piirde küljes (kuidas nii väike laps eelnevalt alla kukkumata sellisesse asendisse sattus ja kinni hoida suudab?), keegi püüab teda justkui aidata, siis aga tuleb kangelaslik “ämblikmees” Gassama, kes lausa hüpeldes lapsukese ära päästab. Juba see kajastus tekitab rea küsimusi — mees naaberrõdult on juba lapse sisuliselt kätte saanud, kuid üles teda üles ei tõmba, vaid ootab “päästjat”. Kõike seda saadab võõrkeelne ergutuskisa.

Keegi Mehrak Shirkhanloo levitabki Facebookis videot, mis näitab kogu lugu teise nurga alt, ja seal saavad kahtlustused juba paremat tõestust. Laps püsib väga kindlalt paigal, esimene abistaja hoiab teda kinni, kuid ei kiirusta omapoolse päästmisega, tema kõrval olev naine on rahu ise, ja “Ämblikmehe” tegevus tundub idealistlikult ülepingutatuna.

Olgu lisatud, et Prantsusmaa president Emmanuel Macron juba tänas malilast isiklikult, Gassamast tehti telekangelane, riigipea kinkis talle kodakondsuse ja talle leiti ka töö tuletõrjes.

Meenutagem, et rändekriisi alguses levis meedias laialdaselt ka südantlõhestav foto Süüria pagulaslapsest Kreeka rannas, kuid hiljem ilmusid sotsiaalmeediasse kõrvalt filmitud videod sellest, kuidas kümned Lääne ajakirjanikud utsitasid päästjaid lapse surnukeha sättima võimalikult traagilisse poosi. Väidetavalt on mitmel pool Lähis-Idas olemas spetsiaalsed firmad, kes loovad teadlikult nutukaadreid pagulaste kannatustest, sest liberaalses Läänes need müüvad hästi.

Mehrak Shirkhanloo levitatav video on nähtav SIIN

Meedias algselt levitatud videot näeb SIIN