Pakistanlastest moslemid võtavad tasapisi Suurbritannia poliitilise ruumi üle

Maailm,
Sajid Javid
©AP Photo/Scanpix
Sajid Javid

Immigrantidest üle ujutatud Euroopas toimub vargsi protsess, millest eriti ei räägita — immigrandi taustaga poliitikud, sealhulgas moslemid, jõuavad üha enam võimu juurde.

Briti uueks siseministriks nimetati esmaspäeval pärast Amber Ruddi tagasiastumist Sajid Javid, teatas Downing Street.  Pakistani päritolu Javid oli seni Briti valitsuse omavalitsuste minister.

Taandunud Rudd põhjendas tagasiastumist “parlamendiliikmete tahtmatu eksitamisega ebaseaduslike immigrantide väljasaatmise sihtmärkide suhtes”. 2016. aasta juulis siseministriks saanud Ruddi tabas kriitika Kariibi mere piirkonnast saabunud migrantide kohtlemise tõttu, vahendab ERR.

Siseministriks tõusnud Javidi esimene ülesanne ongi niinimetatud Windrushi skandaali jahutamine. “Minu üks kõige pakilisemaid ülesandeid on tagada, et meie immigratsioonipoliitika oleks õiglane ja kohtleks inimesi lugupidavalt,” ütles Javid esmaspäeval ajakirjanikele. Võib eeldada, et ministriametis hakkab ta immigratsiooni igati soodustama.

2016. aasta mais sai Pakistani päritolu 45-aastasest Sadiq Khanist Londoni esimene moslemist linnapea. Sellest ajast peale on ta ajanud poliitikat, mille eesmärgiks on muuta Suurbritannia pealinn multikultuursemaks ja kinnistada seal islamiusk. Ta on ka aktiivne Brexiti-vastane.

Kogu Euroopas on selgelt nähtav tendents, kus immigrandi taustaga poliitikud ja sisserändajate häältele toetuvad poliitilised jõud tulevad demokraatlikul teel võimule. Selle tagajärjel muudetakse immigratsiooniseadused leebemaks ja võetakse sel kombel ka ühiskond tasapisi üle. Sama toimub ka Hollandis, Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal ja mujal Lääne-Euroopas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused