Paljud Saksamaa immigrandid tööd ei tee, osa sotsiaaltoetustest aga saadavad kodumaale

Rubriik Maailm On
©AFP/Scanpix
Need inimesed tahavad saada, mitte ise midagi anda.

Immigrantide kohta on väidetud, et nad hakkavad vananevale Euroopale pensione välja teenima, võõrad aga saadavad kodumaale ära isegi sotsiaaltoetuste rahad.

Aastal 2016 saatsid sisserändajad kodumaale oma peredele miljardeid eurosid, teatab Saksa väljaanne Die Welt. Probleemiks aga on kerkinud see, et tegu on valdavalt sotsiaaltoetuste, mitte aga tööga ehk väärtuste loomisega teenitud rahadega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saksamaalt läks 2016. aastal immigrantide päritolumaadesse umbes 20 miljardit dollarit  ehk 17,7 miljardit eurot, mis on kuus miljardit rohkem kui 2007. aastal. Ehk siis saadavad nad koju sakslaste loodud jõukuse, ise sinna panustamata.

Kuigi Saksamaa valitsus näeb seda arenguabina, on erakond Alternatiiv Saksamaale (AfD) nõudnud kõnealuses küsimuses uurimist. Partei arvates peaks riigieelarvest saadud raha jääma Saksamaale. “See ei saa nii olla, et Saksa sotsiaalsüsteemi raha läheb arenguabiks,” ütles AfD esindaja Markus Frohnmaier.

Saksamaa valitsus aga leiab, et rahaülekanded on “arengut soodustavad”, sest raha läheb väidetavalt otse kohta, kus seda vajatakse, väidab Die Welt.

Voice of Europe aga vahendab ühe Dortmundi sakslase arvamuse, kes ütleb: “Kui vaadata Saksamaa ajalehti, siis piltidel näeb vaid tulevad immigrante. Miks pole pilte töötavatest immigrantidest?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused