Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Pandeemia on „tühistamiskultuurile“ ideaalne võimalus vabaduste lämmatamiseks

-
20.12.2021
Tühistamiskultuuri üheks osaks sai ka põlvitamine spordiväljakutel.
© Scanpix

„Teadlikult pime ja hoolimatult eksitav.“ Nii seisab õigusteadlaste koostatud deklaratsioonis Free North Declaration, millega kutsutakse üles kaitsma kodanikuvabadusi COVID-19 irratsionaalse ja ülepingutatud poliitika eest Kanadas.

12. novembril 2021 üles pandud deklaratsioonile on kirjutanud alla üle 400 juristi ja enam kui 45 000 kodanikku. Samas on akadeemikud ja teised nn virgunud COVID-i apostlid deklaratsiooni teravalt hukka mõistnud. Sest olgem ausad, COVID-i kriis on suures osas tekitatudki nendesamade virgunute poolt, kirjutab õigusteaduste professor ja portaali Rights Probe eestvedaja Bruce Pardy.

Selle asemel, et argumenteerida ja esitada teistsuguseid tõendusmaterjale, tegelevad virgunud skandaalitsemise ja häbistamisega. Näiteks süüdistatakse kümmet deklaratsioonile allakirjutanud Ontario provintsi õigusseltsi Law Society of Ontario liiget käitumiskoodeksi rikkumises ja nõutakse neile karistust. Sest deklaratsioon ei olevat mitte ainult vigane, vaid ebaseaduslik. Sellele allakirjutanud ei ole mitte lihtsalt eksinud, vaid pannud toime ametialase rikkumise. Parem on nad tühistada. Nende suud tuleb sulgeda. Just selline on virgunute filosoofia.

Virgunud lähtuvad kriitilisest teooriast, akadeemilisest õpetusest, mille eesmärk on hävitada ja ümberkujundada n-ö rõhuvad Lääne institutsioonid. Loobutud on väärtustest nagu avatud debatt, indiidi enesemääramisõigus, sõnavabadus, teaduslik skeptitsism. Väidetavalt tõstetakse pjedestaalile võrdsus, rahu ja sotsiaalne sidusus, kuid selle asemel tegeletakse hoopis identiteedipoliitika, poliitilise teatrimängu, elitismi ja tsentraliseeritud kontrolli edendamisega. Põhimõtteliselt on tegemist sügavalt autoritaarse doktriiniga, mis nõuab täielikku allumist oma põhimõtetele ja juhistele.

COVID on nn ideaalne torm. Rahva tervise nimel on lihtne õigustada valitsuste diktaati, bürokraatia vohamist, ebajärjekindlaid meetmeid, rituaalide – nagu maskikandmine – pealesurumist ja üksikisiku vabaduste piiramist n-ö ühise hüve nimel. Vaktsiinisund on tühistamiskultuuri ülim vorm, sest vaktsineerimata inimesed sõna otseses mõttes kustutakse – neilt võetakse võimalus teha tööd, saada haridust, reisida, osaleda ühiskondlikus elus.

Mida kauem püsib COVID-i režiim, seda rängemad on potentsiaalsed tagajärjed neile, kes on seda režiimi toetanud. Üha enam kanadalasi kahtleb maskide efektiivsuses või selles, et ühiskonna sulgemised võiksid viiruse piiramisele kaasa aidata. Või et sulgemistest saadav kasu kaaluks üles sellest tuleneva ühiskondliku kahju.

Üha enam inimesi on hakanud kahtlema selles, et vaktsiinid võiksid neid viiruse eest kaitsta ning selles, et valitsustel ja terviseametnikel on olnud õigus kehtestada nii ulatuslikke piiranguid. Ja mida rohkem selliseid inimesi juurde tekib, seda meeleheitlikumalt püüavad poliitikud ja ametnikud õigustada iseenda tekitatud kriisi.

Avatud päringud ja arutelu on COVID-i hüsteeria antidoot. Ent virgunud on tuntud debattidest hoidumise poolest. COVID on viirus, ent haigust kujutavad endast virgunud. On aeg sellest haigusest paraneda.

Allikas: Epoch Times