Pandeemiaohvrite hulk liberaalses Rootsis jätkab kasvamist

Maailm,
©kuvatõmmis
Koroonaviiruse leviala

Rootsi tervishoiuametnikud andsid teada 81 uuest koroonasurmast, kokku on riigis COVID-19 tagajärjel surnud 2355 inimest.

Rootsis on praeguseks miljoni elaniku kohta 225 koroonasurma. Soomes oli vastav suhtarv esmaspäeval 35.

Kinnitust leidnud nakatunute arv on Rootsis peaaegu 19 600. Intensiivravil viibib umbes 1400 patsienti.

“Intensiivravi on jätkuvalt suure surve all. Stockholmis on selle vajadus hakanud vähenema, kuid mujal riigis jälle tõusnud,” sõnas teisipäevasel pressikonverentsil riiklik peaepidemioloog Anders Tegnell.

“Seetõttu on oluline, et intensiivravi riigiülene koordinatsioon toimis,” meenutas sotsiaalkindlustusameti kriisivalmiduse juht Johanna Sandwall.

Tegnelli sõnul on koroonaviiruse nakkusjuhtumite arv Rootsi eri osades väga erinev. Näiteks Norrbotteni läänis Soome Lapi piiri lähedal on vaid üksikuid nakkusjuhte.

Stockholmis analüüsitakse hetkel viiruse levikut vanurite hooldekodudes.

“Kui sellega valmis saame, saame anda hooldekodudele head nõu, kuidas vältida viirusesse nakatumise riske,” lisas Tegnell.

Suurem osa Stockholmis asuvatest vanurite hooldekodudest on teada andnud elanike nakatumisest.

Rootsi liberaalset poliitikat (loe: minnalaskmispoliitikat) koroonakriisi lahendamisel on Eestile korduvalt soovitanud Reformierakonna poliitikud.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused