Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paradoks: Euroopa Komisjon lubab Vene energiakandjatega lõpetada, kuid ei luba seda Putinil teha

-
04.05.2022
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen lubab kord vene gaasist loobuda, siis aga süüdistab Venemaad väljapressimises.
© Scanpix

Liberaalne Euroopa saadab maailmale vastukäivaid signaale: kord lubatakse ise Venemaa naftast-gaasist loobuda, siis jälle pahandatakse, miks Venemaa kraanid kinni keerab.

BNS vahendab 4. mail agentuuri AFP: “Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ütles kolmapäeval, et Euroopa Liit kehtestab karistuseks Ukraina sõja eest järkjärgulise Vene nafta impordi keelu.

“Me tagame korrastatud loobumise Vene naftast,” ütles von der Leyen kõnes Euroopa Parlamendile, tutvustades kuuendat sanktsioonipaketti Venemaale, millega kärpida Moskva võimalusi Ukraina sõda rahastada.

Von der Leyen lisas, et EL palub 27 liikmesriigil toetada Venemaa suurima kommertspanga Sberbank lahtiühendamist rahvusvahelisest pankadevahelisest arveldussüsteemist SWIFT.”

27. aprillil aga kirjutas ERR: “Venemaa peatas kolmapäeval gaasitarned Poolasse ja Bulgaariasse, Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni sõnul tegeleb Moskva väljapressimisega.

“Gazpromi teadaanne, et peatab ühepoolselt gaasi tarnimise Euroopa klientidele, on järjekordne Venemaa katse kasutada gaasi väljapressimisvahendina,” ütles kolmapäeval von der Leyen.

“See samm on põhjendamatu ja vastuvõetamatu, see näitab Venemaa ebausaldusväärsust,” lisas von der Leyen.”

Sõnum on seega üsna vastuoluline: EL tahab sanktsioonid kehtestada ja Vene energiaallikatest loobuda, kuid oma äranägemise järgi; kui Venemaa seda teeb, on see väljapressimine. Kui paneks need asjad kokku ja raiuks Gordioni sõlme ühe hoobiga läbi?

Venemaaga ei saa käituda liberaalide loogika järgi – Kremlile tuleb sanktsioonid kehtestada täie jõuga, mitte jättes endale ja agressorile mänguruumi, mille ärakasutamises on Putin kindlasti efektiivsem ja jultunum. Kindlasti on ka vene diktaator sellise vastuolulise lähenemise ära märganud ja kasutab seda ära väljapressimisteks.