Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paradoks: „rassism“ ilmneb just „sallivas“ ühiskonnas

-
05.11.2022
Rootsi jõustruktuure süüdistatakse rassismis. Ometigi on näiteks Rootsi kaitsevägi täiesti vikerkaarevärviline.
© Ulf Göran Möller

ÜRO süüdistab Rootsit rassismis, kuid paraku on parempoolsed selles riigis alles ülilühikest aega võimul ning kui mingi rassism seal tekkinud on, siis ainult vasakpoolsete „sallivas“ ühiskonnas.

ÜRO eksperdid kutsusid reedel Stockholmi üles astuma samme “süsteemse rassismi” vastu Rootsis pärast seda, kui riiki olid külastanud diskrimineerimist korrakaitses uurivad ametnikud.

ÜRO Inimõiguste Nõukogu moodustas ekspertrühma 2021. aastal, ajendiks osalt mustanahalise George Floydi tapmine USA valge politseiniku poolt aasta varem.

Rootsi oli esimene riik, kes ÜRO eksperdid küsimust uurima kutsusid. Eksperdid olid iseäranis mures diskrimineerimise kohta vähese informatsiooni kogumise pärast Rootsis.

“Rootsi peab koguma ja kasutama neid andmeid süstemaatilises rassismivastases võitluses,” leidis ekspertrühma esimees Yvonne Mokgoro Lõuna-Aafrika Vabariigist.

Otsus Rootsit külastada langetati enne septembris korraldatud üldvalimisi, mille tulemusena tuli riigis võimule parempoolne valitsus, kellel on äärmusparempoolsete toetus.

Aafrika päritolu isikutel on kogemusi, “mis ei tundu nii turvalised, (neil on) tunne, et politsei on okupeeriv vägi, et toimub järelevalve, kahjulikud praktikad”, ütles üks ekspertidest Tracie Keesee reedel pressikonverentsil.

Ta ärgitas politseid keskenduma usalduse taastamisele kogukondades, sealjuures looma mitmekesisemat politseijõudu, mis peegeldab Rootsi multikultuurset ühiskonda.

Intervjuud ja kohtumised viidi läbi Stockholmis, Malmös ja Lundis 31. oktoobrist 4. novembrini.

Kogu see uudis on tulvil valeinfot. Kui uskuda infot, siis on „süsteemne rassism“ tekkinud vasakpoolsete võimutsemise juures – miks nemad siis seda ei takistanud? Järelikult on sellel muud põhjused kui kellegi pahatahtlikkus teise nahavärviga inimeste vastu.

„Politsei on okupeeriv“ vägi – Rootsi politsei on pigem kaitsev vägi (kuigi haaratud poliitkorrektsusest ja „vikerkaarevärviline“), sest riiki on tulnud tohutul hulgal migrante, kes on kaasa toonud ka Lähis-Ida maffiastruktuurid, need aga on Rootsi tulistamistesse ja plahvatustesse uputanud. Politsei peaks ühiskonda nende eest kaitsma, kuid ei saa hoopis hakkama.

Riiki peetakse Euroopa kriminaalsemaiks – ja seejuures süüdistab ÜRO sealset politseid rassismis, mis seisneb tõenäoliselt pigem just sisserändajate tugevamas kontrollis. Kohalikud seevastu leiavad, et poliitkorrektne politsei hoidub rassismisüüdistusi kartes sisserändajaid üldse puutumast.

Kui riigis luuakse „mitmekesisemat politseijõudu, mis peegeldab Rootsi multikultuurset ühiskonda“, siis läheb asi vaid hullemaks, sest näiteks süürlastest politseinikud vaevalt oma kurjategijaid puudutavad, eriti arvestades, et sealsed moslemikogukonnad on väga suured ja elavad no-go-tsoonides oma elu.

Eriti irooniline kogu loo juures on see, et „süsteemne rassism“ sünnib riikides, kus on juba aastakümneid juurutatud „sallivust“, kehtivad vihakõneseadused ja „tolerantsust“ tugevdatakse repressiivsete meetoditega.

ÜRO meetodid Rootsi migrantidest üleküllastunud ühiskonnas küll mingit rahu ei loo, sest pinged ja vastuolud on tekkinud erinevate kultuuride vältimatust kokkupõrkest.

Uued Uudised