Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pärast Kabuli Bamako: Mali nõuab Prantsuse vägede viivitamatut lahkumist riigist

-
18.02.2022
Prantslaste poolt väljaõpetatud Mali armee pole enam nende relvavend. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Mali armee juhitud valitsus nõudis reedel, et Prantsusmaa alustaks viivitamatult vägede väljaviimist riigist, tõrjudes Pariisi plaani lahkumisest mitme kuu jooksul.

Valitsuse kõneisik ütles riigitelevisiooni edastatud avalduses, et Prantsusmaa üheksa aastat kestnud sõjalise missiooni tulemused konfliktist haaratud Malis ei olnud rahuldavad.

Prantsuse väed lahkuvad Malist “nõuetekohasel viisil”, kinnitas president Emmanuel Macron reedel vastuseks Bamako valitseva hunta nõudmisele, et Prantsuse väed lahkuksid “viivitamatult”.

Macron ütles pärast Euroopa Liidu ja Aafrika Brüsseli tippkohtumist pressikonverentsil, et ehkki Prantsuse väed taanduvad vastavalt neljapäeval tehtud avaldusele, tehakse seda nii, et jätkub kaitse ÜRO rahuvalvemissioonile MINUSMA ning teistele riigis viibivatele võõrvägedele.

“Ma ei tee kompromissi mitte sekundikski” nende julgeolekule, ütles Macron. (AFP-BNS)

Toimetuselt: näib, et Musta Aafrika diktaatorid eelistavad “rahuvalvajatele” Wagneri kõrilõikajaid, kes teevad ülestõusudele kiire ja verise lõpu. Eesti kaitseväelastele on see järjekordne tühjalt sõditud sõda pärast Afganistani, kus vaenlane sai võimule – Malis keerasid selja kutsujad ise.