Paremjõud koonduvad: Poola jagab Itaalia kriitikat EL-i aadressil

Maailm,
©AFP/Scanpix
Poola peaminister Mateusz Morawiecki on üks Euroopa konservatiivsetest liidritest.

Poola konservatiivne peaminister Mateusz Morawiecki ütles kolmapäeval, et tema valitsus jagab suurt osa Itaalia parempoolsete liidri Matteo Salvini kriitikast Euroopa Liidu aadressil.

Itaalia siseminister Salvini külastab Varssavit, et kohtuda Poola mõjuvõimsa valitsuspartei esimehe ja siseministriga ning uurida võimalusi kevadisteks Euroopa Parlamendi valimisteks ühisrinne moodustada, vahendab BNS.

Maikuistest europarlamendi valimistest tõotab tulla võitlus Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni juhitava globalistliku leeri ja rahvusmeelsete euroskeptikute vahel, kelle eesotsas on Salvini. Itaalia mõlema valitsuserakonna liidrid Luigi Di Maio ja Matteo Salvini teatasid sel nädalal, et toetavad “kollaseid veste” võitluses Macroni režiimi vastu.

Salvini kavandatavat kohtumist Poola võimuerakonna juhi Jarosław Kaczyńskiga jälgitakse tähelepanelikult, sest see peab näitama, kas itaallasel õnnestub koondada rahvuslased kogu Euroopa tasandil. Salvini Põhjaliiga ja Kaczyński Seaduse ja Õigluse partei on mõlemad migratsioonivastased ega ole rahul EL-i toimimispõhimõtetega.

“Erinevaid liikmesriike koheldakse väga sarnastes olukordades üsna erinevalt, nii et ilmselt on see diskrimineerimise definitsioon,” ütles Morawiecki kolmapäeval USA ringhäälingule CNBC. “Ühe riigi eelarvedefitsiit on 2,04 protsenti, teisel aga üle 3 protsendi… ja mingitel muudel põhjustel koheldakse neid erinevalt”, sõnas ta Itaalia ja Prantsusmaa eelarvepuudujäägile ning Rooma ja Brüsseli selleteemalistele vaidlustele viidates.

“Brüssel ei tohiks kohelda riike nii erinevalt,” lisas peaminister ja kinnitas, et “me oleme härra Salviniga  paljudes Euroopa asjades ühel leheküljel”.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused