Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pariisi politsei peakorteris toimunud rünnaku motiiv on seni selgusetu, kuid väidetavalt oli tapja hiljuti islami usku astunud

-
04.10.2019
Pariisis on taas ärevad päevad.
© EPA/Scanpix

Poliitkorrektne Lääne-Euroopa ei paljasta juba ammu kuritegude sooritajate tegelikku tausta, mistõttu tasub jälgida üksikuid infokilde.

Noaga relvastatud isik tappis neljapäeval Pariisi politsei peakorteris neli politseinikku ja lasti ise seejärel maha.

Senistel andmetel oli ründaja peakorteris administratiivtöötaja. Uurijad kahtlustavad, et viimaste aastate suurima surnud politseinike arvuga rünnak Prantsusmaal sai alguse tööl puhkenud vaidlusest.

Le Figaro kirjutab politseiallikatele tuginedes, et rünnaku sooritaja, Prantsusmaa Kariibidelt Fort-de-France’ist pärit 45-aastane mees pöördus 18 kuud tagasi islami usku. Ka tema naine on moslem. Ründaja töötas luure IT-osakonnas.

Mehe kasutatud nuga oli keraamiline, mida turvakontrollis ei tuvastada ei saa.

Prantsuse politsei pole juhtumit terrorismiga seostanud ja terrorijuhtumite uurijaid uurimisse ei kaasata. Abielupaari korter Charles de Gaulle’i lennuvälja lähedal asuvas Pariisi eeslinnas otsiti läbi, kuid ei leitud midagi, mis tõendaks, et pooleteise aasta eest islamiusku pöördunud meest oleks kuriteole tõuganud äärmuslik usuideoloogia, ütles juurdlusele lähedane allikas.

“Ta oli väga vaikne inimene. Ma nägin teda ikka mošeesse minemas, aga ta praktiseeris usku täiesti normaalsel viisil,” rääkis ründaja naaber.

Rahvusrinde liider Marine Le Pen kutsus valitsust üles paljastama autori tausta ja motiivi.

Allikad: BNS, Le Figaro

Täiendatud! Pariisi politsei peakorteris aset leidnud nelja hukkunuga noarünnaku uurimine anti üle terroritõrje prokuratuurile (PNAT), teatasid allikad reedel.

Neljapäeval Cité saarel asuvas peakorteris aset leidnud rünnaku uurimisega tegeles seni Pariisi prokurör, kuid nüüd anti see üle PNAT-ile, ütlesid mõlema prokuratuuri allikad.