Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Pariisi turismisektor kiratseb

-
23.02.2017
Laadime sisu...

Kohaliku turismikomitee andmetel külastas Pariisi Ile-de-France’i regiooni möödunud aastal 1,5 miljonit turisti vähem kui varasemalt ja seoses turistide arvu vähenemisega kaotas regioon ka 1,3 miljardit eurot.

Piirkonna hotellide külastuste arv langes 10,8%. Mitmed tuntud vaatamisväärsused on kaotanud massiliselt külastajaid, näiteks nagu Triumfikaar, mida külastas möödunud aastal 24% vähem huvilisi kui varasemalt. Louvre’i külastajate arv langes 2016. aastal 13,3% ja terrorismihirm on jõudnud isegi Pariisi Disneylandi, kus käis möödunud aastal 9,5% välismaiseid külastajaid.

Sel kuul on toimunud juba hulgaliselt intsidente. Näiteks langes röövimise ohvriks terve bussitäis Lõuna-Korea turiste. Kurjategijad tungisid korealaste bussi ja ühe ohvri sõnul olid mehed ähvardanud turiste klaaspudelit meenutavate esemetega. Lõuna-Korea valitsus on hoiatanud oma kodanikke ja soovitanud Pariisi turismireisile enam mitte minna.

Veebruaris on toimunud ka hulgaliselt rahutusi Pariisi eeslinnades. Rahutused said alguse pärast seda, kui väidetavalt oli üht mustanahalist noormeest arreteerimise käigus kumminuiaga vägistatud. Rahutused on levinud eeslinnades, on toimunud autode põlema süütamisi, akende lõhkumisi ja kaupluste rüüstamisi.

Pariisi linnavalitsus teatas hiljuti, et plaanib ehitada Eiffeli torni ümber 2,5 meetri kõrguse kuulikindlast klaasist seina ja külastajad peavad läbima veel enam turvakontrolle.

Allikas: Breitbart (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: AFP/Scanpix