Paul Oja: eriti optimistlik pandeemiaprognoos Soome uudistesaates

Maailm,
©Scanpix
Inimesed soovivad, et pandeemia, kus kaitsesüstitakse juba lapsigi, saaks ükskord ometi läbi. Pilt on illustratiivne.

“Kymmenen Uutiset otsesaates neljapäeval, 27. jaanuaril, vastas saatejuhi küsimustele Ülemaailmse Terviseorganisatsiooni epidemioloog Jussi Sane.

Ta seletas, et käsilolev pandeemia sarnaneb paljus seniolnutele. Praeguse pandeemia puhul hakkab vaktsineerimiste ja läbipõdemiste kaudu immuunsus elanikkonna seas vähehaaval kasvama ja see aegamööda vähendab tõvekoormat. Uusi nakatumisi muidugi tuleb, kuid need on seda mööda juba kergemad.

Saatejuhi küsimusele, kunas võib pandeemia lõppenuks kuulutada, vastas epidemioloog, et see nakkushaigus ei kao kuhugi, ikka tuleb uusi nakatusmislaineid ja uusi variante. Peaasi on aga tõveprofiili kergenemine, mis lähendab hetke, mil võime määratleda, et pandeemia on läbi. Me oleme sellele punktile lähedal.

Nagu teame, ka asjatundjate arvamused võivad üksteisest suuresti erineda, ja enamasti kuulemegi hoopis teistsuguseid seisukohti. Nii optimistliku kommentaari pole aga seni minu kõrvu juhtunud.”

Paul Oja, Uued Uudised Soomest

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused