Paul Oja: mida soomlastele Eestist räägitakse

Maailm,
©UU
Paul Oja on EKRE Soome osakonna liige ja Uute Uudiste kaasautor.

EKRE liige Soomes Paul Oja tõdeb, et peavoolumeedia hoiakud on Soomes samad mis Eestis, ja meist räägitakse seal seda, mida siinne ajakirjandus neile ette söödab.

“Nii Eesti kui ka Soome meedias arutletakse aegajalt, et kas on mõtet muretseda küsimuse üle „mida küll teised meist mõtlevad“. Mõnikord see tundub siiski oluline, eriti kui arvestada, kuidas teiste arvamust meist suunatakse ja kujundatakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tänahommikuses (5. aprilli) MTV uudistesaates oli uudisklipp sellest, et Eesti president Kersti Kaljulaid teeb täna valimistel kõige rohkem hääli saanud Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele ülesandeks valitsuse moodustamise.

Paari lausega anti mõista, et esialgsed kõnelused sel teemal katkesid Keskerakonna süü läbi. Uue koalitsiooni läbirääkimistes osalejate kohta öeldakse, et Isamaa on konservatiivne, EKRE aga paremäärmuslik erakond. EKRE kohta lisatakse veel, et see on tuntud oma rassistlike avalduste poolest ja et selle esindajad on esinenud kommetaaridega, kus kiidetakse heaks natsismi kuritegusid (Raua avaldust EKRE kui terroristide kohta siiski ei tsiteeritud).

Lisati veel, et EKRE osalemist valitsuses tahtvat kõigest iga neljas eestlastest. EKRE-t iseloomustava jutu juurde näidati videolõiku Feministeeriumi korraldatud laamendamisest Tallinna vanalinnas.

Mis teha, Soome peavoolumeedia hoiakud Eesti omast suurt ei erine. Teise poole ärakuulamisest pole ka seal eriti mõtet juttu teha.

Taas kord võib küsida: kes siis õieti Eesti mainet määrib ja ühiskonda lõhestab? Sellist arvamuste kujundamist on küll raskevõitu pahade rahvuslaste süüks panna.

Kui Eesti uus valitsus saab oma ülesannete täitmisele asuda ja oma töövõimet näitab, küllap siis märgatakse ka teisel pool lahte, et kooduslaagreid ehitama polegi hakatud. Nagu ka mitmel pool mujal Euroopas.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused