Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: Soome valitsuse ministri Krista Kiuru kantseliitlikust kõnepruugist

-
09.01.2022
Soome seelikuvalitsuse minister Krista Kiuru.
© Scanpix

Kymmenen Uutiset 7. jaanuaril. Korrespondent küsis, milliseid otsuseid Soome valitsus pandeemiapiirangute osas tänasel koosolekul on teinud.

Perekonna- ja põhiteenuste minister Krista Kiuru võttis lumistel trepiastmetel Säätytalo ees pika paberilehe ette ja hakkas lugema:

„Nendin, et valitsus on nentinud, et piirkondlik pandeemiakandevõime on eriti ohtlikus olukorras. Me oleme olukorras, kus sotsiaalhoolde ja tervishoiu vastupidamisvõime kindlustamiseks tuleb võtta täiendavaid meetmeid. Täna on neid meetmeid võetud nii, et ministeeriumi koroonatöörühm otsustas, et nüüdseks kujunenud epideemiaolukorra tõttu uued meetmed on vajalikud. Nendeks on praeguste piirangumeetmete jätkamine vähemalt jaanuari lõpuni. Ka sisepiiride valvamist jätkatakse.“

Edasi rõhutas minister, et kasutusele tuleb võtta kõik nakkushaiguste seaduse § 58 järgsed meetmed nagu korraldus kõigi siseruumide sulgemiseks, restoranid tohivad olla lahti kella kuueni, perepidudes tohib olla kuni viis külalist jne.

Täiesti kogemata tuli meelde, et omaaegse NSV Liidu kriminaalkoodeksi § 58 käsitles riigireetmist ja nõukogudevastast tegevust. See oli raske paragrahv, mille alusel saadeti lugematul arvul inimesi GULAGi sügavustesse. Ime küll, kui pööraseid asju meelde tuleb. Praegu me pole ju veel kaugeltki nii hullus olukorras, ega ju?

Paul Oja, Uued Uudised Soomest

Allikas: MTV Uutiste video