Peavoolumeedia üritab meeleheitlikult leida vastuolusid Viktor Orbani ja Matteo Salvini aetava poliitika vahel

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Vasakliberaalne maailm tahaks meeletult, et need kaks meest teineteisele ei naerataks, vaid põrnitseksid vihaselt.

Peavoolumeedia on taas näitamas oma püüet näidata neile ebameeldivaid protsesse võimalikult halvas valguses.

Teisipäeval kohtusid Milanos Ungari peaminister Viktor Orban ja Itaalia asepeaminister Matteo Salvini, kes lubasid tihendada koostööd, et Euroopa Liidu migratsioonipoliitikat karmistada. ERR-i vastavasisuline uudis on täis soovi näidata, et kahe immigratsioonivastase poliitiku vahel on palju vastuolusid.

Nii Eesti kui kogu Euroopa peavoolumeedia rõhub Salvini nõudele, et teised Euroopa Liidu riigid võtaksid Itaaliast vastu varjupaigataotlejaid, vastandades sellele Ungari peaministri poliitika, mis välistab igasuguse immigrantide riiki lubamise. Väidetavalt olevat teine Itaalia koalitsiooni liige ehk Viie Tähe Liikumine nõudnud lausa Ungari karistamist selle eest, et too ei taha Itaalia poolt päästetud või sadamatesse lubatud laevadelt maale toodud immigrante vastu võtta.

ERR kirjutab: “Kui näiteks Ungari ja teiste Visegradi riikide seisukohaks on täielik keeldumine Euroopasse saabunud migrantide vastuvõtmisest või jagamisest EL-i tasandil, siis Rooma on viimasel ajal üha rohkem nõudnud, et teised liikmesriigid peavad osa Itaalia koormast enda kanda võtma.” Siit kaevatakse välja vastuolu, mis võiks väidetavalt Itaalia ja Ungari lähenemist takistada — siiski on väheusutav, et Itaalia uued juhtivpoliitikud jätsid oma poliitika kujundamisel Visegradi riikide meelekindla immigrantidest keeldumise arvestamata ja nad lootsid, et Ungari loobub solidaarsuse nimel uue sõbra Itaaliaga oma senisest raudkindlast poliitikast, ning avab uksed sisserändajatele.

ERR-i uudises vastandatakse Orban ja Salvini ka Euroopas loodava uue euroskeptikute ja konservatiivide ühenduse ning Euroopa Parlamendi suurima paremtsentristliku jõu ehk Euroopa Rahvapartei (EPP) vastandamise kaudu. Peavoolumeedia üritab seega igati Viktor Orbani ja Matteo Salvini erisusi esile tuua ja nende lahkarvamusi võimendada, jätmata seejuures ruumi sellele, milles kaks poliitikut tegelikult kokku leppisid.

“Hetkel on Euroopas kaks leeri, millest üht juhib (Prantsuse president Emmanuel) Macron,” ütles Viktor Orbán pressikonverentsil pärast kohtumist Milanos. “Ta (Macron) juhib poliitilisi jõude, mis toetavad sisserännet. Samas aga meie tahame ebaseaduslikku sisserännet peatada.”

Viktor Orbán sõnas pärast kohtumist, et Budapest ei kavatse ka edaspidi lubada põgenikke Ungarisse. “Abi tuleks viia sinna, kus inimesed on hädas, mitte häda ei tohiks tuua meile,” märkis ta. “Me vajame uut Euroopa Komisjoni, mis on pühendunud Euroopa piiride kaitsmisele.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused